שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  7 נהרגו בתקיפה של מוצב חמאס בחאן יונס
  מסוק קרב ירה טיל לעבר עמדת אנשי משטרה של חמאס בחאן יונס - שבעה פלסטינים נהרגו. הרס רב נגרם למוצב. מצה"ל נמסר כי בוצע ירי לעבר הרצועה בעקבות ירי רקטות הקסאם הבוקר. במקביל, מדווחים הפלסטינים כי גם מוצב של חיל הים ברצועה הותקף וכמה אנשים נפצעו

  שבעה פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל בחאן יונס. פלסטינים דיווחו כי מסוקי קרב ירו בצהריים (יום ג') טיל לעבר מוצב של משטרת חמאס באזור חאן-יונס שבדרום הרצועה. מקורות פלסטינים דיווחו כי מספר שוטרים שהיו במוצב נפגעו וכי הרס רב נגרם במוצב בשל הפגיעה. מצה"ל נמסר כי הירי נעשה בתגובה על ירי קסאמים, מוקדם יותר לעבר שדרות.

   

  גורמים בצה"ל אמרו כי המוצב שהותקף אינו קשור ישירות לשיגור הקסאמים הבוקר, אולם לדבריהם "כל יעד של החמאס הוא בר תקיפה, כמו כל יעדים של ארגונים אחרים". עוד אמרו הגורמים כי "במקביל לתקיפת החוליות שמבצעות את הירי, המסר שלנו ברור - כל עוד החמאס יורה נתקוף את הנכסים שלו, וכמובן את פעיליו שעוסקים בטרור".

   

  אותם גורמים צבאיים הוסיפו כי לאחרונה הורחב חופש הפעולה של הצבא בכל הקשור לתקיפות ברצועת עזה. בין היעדים: מוצבים, עמדות, מחנות, ואף מחסנים בהם אמצעי לחימה.

   

  במקביל, דיווחו מקורות פלסטינים כי בתקיפת ספינות חיל הים לעבר מוצב של המשטרה הימית הפלסטינית באזור רפיח נפצעו ארבעה שוטרים, השייכים לחמאס. מצבם של הפצועים הוגדר קל-בינוני. המוצב נמצא במקום בו שכנה פעם ההתנחלות מורג.

   

  הבוקר נהרגו שני פעילים בגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, לא הרחק מהאזור שבו נורה הטיל אחר הצהריים. הפלסטינים דיווחו עוד, כי כוח של צה"ל נכנס לשטח הפלסטיני באזור. מדובר צה"ל נמסר כי הכוחות פעלו הלילה נגד תשתיות טרור בדרום הרצועה וכי במהלך הפעילות פתחו החיילים באש לעבר שני חשודים וזיהו פגיעה.

   

  ברק: "נביא פתרון לטרור מצחברון ולקסאמים מעזה"

  זמן קצר לפני התקיפה אמר שר הביטחון, אהוד ברק: "נביא פתרונות לטרור מחברון ולקסאמים מעזה". ברק, שנפגש עם צוערים בקורס קציני יבשה בבסיס שיזפון שבדרום הארץ, רמז בדבריו ששני המחבלים שעשו אתמול את הפיגוע בדימונה יצאו מאזור חברון. "היום היו שוב קסאמים בשדרות, אתמול היה פיגוע בדימונה, אנחנו נביא את הפתרונות כמו שבעבר הביאו הוריכם את הפתרונות כשנלחמו בבקעה", אמר שר הביטחון לצוערים.

    

  בשעות הבוקר התעוררו רבים מתושבי הנגב המערבי לקול נפץ רקטות הקסאם. כמה תושבים

  בשדרות לקו בחרדה לאחר ששתי רקטות קסאם נפלו באזור התעשייה בעיר. נזק נגרם לשני מפעלים במקום. 

   

  אחת הרקטות פגעה במחסן של מפעל לייצור מטבחים וגרמה נזק למחסן ולתכולתו. הרקטה השנייה פגעה בחנייה של מפעל סמוך, שם נגרם נזק סביבתי. מספר אנשים לקו בחרדה במקום. עובדת של אחד המפעלים שנבהלה מהפיצוץ רצה לתפוס מחסה ונחבלה בראשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים