שתף קטע נבחר

משפצי דירות מפני רעידות אדמה יזכו לפטור ממע"מ

ועדת הכספים אישרה: בעלי דירות ובניינים שיבצעו עבודות להיערכות לרעידות אדמה יזכו לפטור ממע"מ עבור העבודות

בעקבות דרישתו של יו"ר ועדת הכספים, סטס מיסז'ניקוב, החליטה היום (ד') ועדת הכספים לאשר במסגרת הצעת חוק ממשלתית כי בעלי דירות ובניינים שיבצעו עבודות להיערכות לרעידות אדמה יזכו לפטור ממע"מ עבור העבודות. על פי נתוני רשות המיסים, היקף המע"מ בעבודות שיפוץ בבניין ממוצע של 12 קומות עומד על 45 אלף דולר, או 3,750 דולר לדירה.

  

מיסז'ניקוב ציין כי "מדו"חות שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי במקרה של רעידת אדמה בארץ עלולים להיגרם נזקים קשים למבנים רבים, במיוחד מבנים ישנים וכאלה שאינם חזקים מספיק ולא עומדים בתקנים הנדרשים. לכן יש לעודד בעלי בניינים ודירות לחזק את הנכסים נגד רעידות אדמה על יד הטבות כלכליות והקלות במיסים. המרוויחים הגדולים מהצעת החוק יהיו מעמד הביניים ומטה ובעלי הבניינים והדירות בפריפריה."

  

ועדת הכספים אישרה אתמול לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק שעיקרה הענקת פטור ממס מכירה על בניינים ודירות שמחירם יעלה בעקבות השתבחות הנכסים לאחר התאמתם לתקני העמידה ברעידות אדמה (תמ"א 38).

  

הצעת החוק קובעת כי השתבחות הנכס תהיה בעקבות חיזוק המבנה לפי תוכנית החיזוק מפני רעידות אדמה, הרחבת יחידות הדיור הקיימות במבנה והתקנת מעלית במבנה. הפטור יינתן גם לכיסוי ההוצאות הנלוות הכרוכות בהשבחת הנכס.

  

הצעת החוק הממשלתית מצטרפת להצעת חוק ממשלתית אחרת שאושרה לאחרונה במליאת הכנסת שהגדילה את התמריץ לבעלי דירות לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה, זאת על ידי הקטנת הרוב הדרוש בקרב בעלי הדירות בבניין לבצע את השיפוצים. הרוב הדרוש ירד משני שליש מבעלי הדירות למחצית מבעלי הדירות.

 

יו"ר אגף יזמות ובנייה בהתאחדות הקבלנים, ראול סרוגו, בירך על אישור הצעת החוק בוועדה. "מדובר בשיפור משמעותי של הכדאיות הכלכלית לביצוע חיזוק של מבנים", אמר סרוגו. לדבריו "טרם מתן ההקלות על ביצוע חיזוק המבנים הגיעו עלויות המיסוי בכל פרויקט לעשרות אלפי דולרים, סכומים שהפכו במקרים רבים את הפרויקט ללא כדאי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניינים בתל אביב. מוכנים לרעידה?
מומלצים