שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צועדים לצד הכביש? תכינו אפוד זוהר
  האפודים הזוהרים צפויים להפוך פופולריים עוד יותר. אחרי המכונית, הם מגיעים גם לרוכבי האופניים ולהולכי הרגל. מי שלא ילבש, יקנס ב-200 שקלים
  אם אתם נוהגים לצעוד או לרכוב על אופניים בשולי כבישים בינעירוניים בלילות, התכוננו לרכוש אפוד זוהר. יוזמת חקיקה חדשה מציעה לחייב הולכי רגל ורוכבי אופניים, הצועדים או רוכבים בשולי כבישים בינעירוניים, ללבוש אפוד זוהר החל משעות רדת החשכה. על-פי הצעת החוק שהוגשה לכנסת ביוזמה
  משותפת לח"כ זבולון אורלב (מפד"ל) ושי חרמש (קדימה), תוכל המשטרה להטיל קנסות על הולכי רגל ורוכבי אופניים שלא יעשו שימוש באפוד הזוהר. גובה הקנס, על-פי הצעת החוק, יעמוד על כ-200 שקלים.

   

  לדברי אורלב, "תאונות הדרכים הפכו כבר מזמן למכת מדינה. לצערי, לא מעט תאונות מתרחשות כאשר נהגים פוגעים - בעיקר בשעות החשכה - בהולכי רגל או רוכבי אופניים, הצועדים או רוכבים בשולי כבישים בינעירוניים. הדבר מביא לטרגדיות נוראיות, ולעוד ועוד משפחות שנוספות למעגל השכול. אם הצעת החוק הזו תוכל להציל ולו אדם אחד - הרי שהצלנו עולם ומלואו".

   

  עוד אמר אורלב: "בשעות החשכה קשה מאוד להבחין בדמויות בשולי הכביש. לעיתים קרובות רוכבי האופניים או הולכי הרגל לבושים בבגדים כהים, המקשים עוד יותר להבחין בהם. הצעת החוק נועדה לאפשר לנהגים לזהות אותם ממרחק סביר, ובכך לצמצם את הסכנות. הרעיון מאחורי הצעת החוק דומה לזה של חגירת חגורת בטיחות או לבישת אפוד זוהר בעת יציאה מהרכב בכביש".

   

  ח"כ חרמש מוסיף: "הכוונה היא לעודד את השימוש באופניים כתחבורה עממית ושווה לכל נפש, נקייה וירוקה. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהמחיר של אובדן חיים. הצעת החוק באה לשלב את המועיל עם הבטוח. גם לעודד רכיבת אופניים וגם להגדיל את הבטיחות. באשר להולכי הרגל - הרי המטרה העיקרית היא לשמור על חייהם ולמנוע את סיכונם בכבישים בינעירוניים".


  פורסם לראשונה 06/02/2008 20:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צועדים לצד הכביש? תכינו אפוד זוהר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים