שתף קטע נבחר

מופז: אשקול להתמודד מול רה"מ לראשות קדימה

שר התחבורה אותת הערב בפומבי על כוונותיו הפוליטיות ואמר כי בחירות כלליות בעת הזו לא יוסיפו ליציבות השלטונית, אך לכשתהיינה בחירות - ישקול להתמודד מול אהוד אולמרט. בנוסף, שב ותקף מופז את התנהלות רה"מ, שר הביטחון והרמטכ"ל במלחמת לבנון ואמר כי "בשש השנים שקדמו למלחמה פעלנו נכון וניצחנו את הטרור הפלסטיני"

שר התחבורה, שאול מופז, אותת הערב (שבת) כי בכוונתו להתמודד מול ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על הנהגת מפלגתם "קדימה". בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2, אמר מופז כי הוא "ישקול להתמודד לראשות המפלגה כשתהיינה בחירות".

  

"אני חושב שבחירות כלליות בעת הזו לא יוסיפו ליציבות השלטונית. כשתהיינה בחירות, אשקול להתמודד מול אולמרט. החשוב הוא שקדימה תמשיך להיות זאת

שמובילה את הממשלה. אני חושב שכל אחד משרי קדימה ומחברי הכנסת שלה צריך לעשות מאמץ עליון כדי שלקדימה יהיה את מספר התומכים הגדול ביותר, אך האם יש ריח של בחירות באוויר? התשובה היא לא".

 

בנוסף, שב ותקף מופז את התנהלות בכירי הדרג המדיני והצבאי במהלך המלחמה ואמר: "נפגשתי עם ראש הממשלה, התרעתי, עשיתי כמיטב יכולתי להציע הצעות טובות יותר, אך הן נדחו. שר הביטחון, ראש הממשלה והרמטכ"ל כשלו בניהול המלחמה". בהקשר לדו"ח ועדת וינוגרד הוסיף שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר כי "בשש השנים שקדמו למלחמת לבנון השנייה פעלנו נכון, נלחמנו וניצחנו את הטרור הפלסטיני. לארגוני טרור אין מנהיגים פוליטיים אלא מנהיגי טרור וצריך לפגוע בהם כמו בשייח יאסין וברנתיסי".

 

"מו"מ על הליבה יכשיל את אנאפוליס"

מופז התייחס גם למשא ומתן המדיני עם הפלסטינים ואמר כי העמדת נושאי הליבה בחזית המו"מ, תכשיל את תהליך אנאפוליס. "אני חושב שקודם כל צריך לדבר על העובדה שאנחנו לא מחלקים את ירושלים כדרישתם של הפלסטינים. אחר כך נדבר על דברים אחרים. ראשית עלינו לדבוק בעקרון הזה וגם לדעת שגבולות 67' הם אינם גבולות בני הגנה. אנחנו חייבים להתבסס על גושי ההתישבות.

 

בסוגיית הדיונים על הגמשת הקריטריונים לשחרור מחבלים עם "דם על הידיים", אמר מופז כי הוא מתנגד לשינויים. "אני בעד לשחרר את גלעד שליט ולשלם על זה מחיר גבוה, אך אני נגד שינוי הקריטריונים. מהטעם הזה התנגדתי גם לשחרור אסירים לא רק כמחווה לאבו-מאזן אלא על מנת להחזיר את שליט.

 

לפני כחודש הנחה ראש הממשלה לפעול להגמשת הקריטריונים לשחרור אסירים פלסטינים על מנת לקדם את עסקת שליט. זאת, בעקבות המלצותיה של ועדת השרים בנושא ותמיכתו של המתווך בסוגיית החיילים החטופים, עופר דקל. יש לציין כי החלטת אולמרט התקבלה בניגוד לעמדת ראש השב"כ, החושש שהמחבלים שישוחררו ישובו לפעול נגד ישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. הצעתי ונדחתי
צילום: עופר עמרם
ניהול כושל. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים