שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  BDI: אשדוד - העיר היציבה בישראל מבחינה כלכלית
  לפי הדירוג של כלכלני BDI, רמת גן נמצאת במקום השני בדירוג החוסן הפיננסי ואחריה ראשון לציון, חולון ורעננה. עוד עולה מהמחקר כי רק 34% מהרשויות המקומיות נמצאו בגירעון תקציבי ב-2006, לעומת 48% ב-2005

  אשדוד היא העיר היציבה ביותר בישראל מבחינת החוסן הפיננסי, זו השנה השנייה ברציפות - כך עולה ממחקר של BDI המתבסס על דו"חות של הרשויות המקומיות ל-2006.

   

  במקום השני בדירוג נמצאת רמת גן (מקום 4 בשנה שעברה), ואחריה ראשון לציון (מקום 2) וחולון (3). רעננה עלתה שישה מקומות למקום החמישי. תל אביב שמרה על יציבות ונשארה במקום השמיני.

   

  בדירוג עשר המועצות המקומיות והעיריות הכי פחות יציבות, הגיעה יבנאל למקום הראשון. את הדירוג סוגרת עיריית אופקים.

   

  כלכלני BDI מציינים כי רמת גן היא הרשות המקומית עם העודף התקציבי הגבוה ביותר לשנת 2006 (במונחים אבסולוטיים). הערים אשדוד ותל אביב הגיעו

  למקומות השני והשלישי בהתאמה בהפרש זניח. חיפה, למרות שלא דורגה בין עשר הערים המובילות מבחינת היציבות, הגיעה למקום הרביעי בדירוג העודף התקציבי.

   

  עוד עולה מהנתונים כי רק כ-34% מהרשויות המקומיות שנבדקו נמצאו בגירעון תקציבי ב-2006, לעומת 48% ב-2005 ו-76% ב-2004. לפי המחקר, בשנת 2006 הצליחו הרשויות המקומיות לגבות כ-73% בממוצע מסך חובות התושבים, לעומת 63% ב-2005 ו-64% ב-2004.

    

  כפר שמריהו בראש דירוג המועצות

  בדירוג היציבות של המועצות שמרה כפר שמריהו על המקום הראשון. הר אדר עלתה מהמקום הרביעי לשני, ודחקה את סביון ורמת הנגב למקומות השלישי והרביעי. המועצה המקומית של עומר עלתה מהמקום ה-13 למקום החמישי.

   

   

  רעננה – היעילה ביותר

  כלכלני BDI בדקו גם את מידת היעילות של הרשויות - כלומר יכולתן לספק רמת שירותים מסוימת במינימום משאבים. לפי המחקר, רעננה דורגה כעיר היעילה ביותר זו השנה השנייה ברציפות. הרצליה דורגה במקום השני, ותל אביב, אשר דורגה ב-2005 במקום השני, הגיעה הפעם למקום השלישי. פתח תקוה עלתה מהמקום העשרים למקום השמיני.

   

  רמת הנגב דורגה על ידי כלכלני BDI כמועצה היעילה ביותר. אחריה נמצאות גליל עליון, חוף הכרמל, חבל יבנה וערבות הירדן. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים