שתף קטע נבחר

אלי ישי: אישור האימוץ לחד-מיניים "מבחיל"

סגן ראש הממשלה מש"ס זועם על החלטת היועץ המשפטי לממשלה המקדמת את שוויון הזוגות החד מיניים, ובטוח שזו תבוטל: "התא המשפחתי לא יהפוך לסדום ועמורה". ח"כ רביץ כינה את מזוז "מטומטם" והסביר: "אנשים בדור שלנו איבדו את הצפון"

סגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, הגיב הערב (א') בזעם לקביעתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפיה יתאפשר אימוץ ילדים על-ידי בני זוג חד-מיניים. "אני רואה בחומרה רבה את הרמיסה והכרסום החוזרים והנשנים של התא הממשפחתי", אמר יושב ראש ש"ס.

 

השר ישי כינה את היוזמה של משרד הרווחה, בעקבותיה ניסח מזוז את החלטתו, כ"יוזמה מזעזעת ומבחילה", והודיע כי הוא דוחה אותה בשאט נפש. "כל שינוי בסטטוס קוו צריך להיות מקובל על כל מרכיבי הקואליציה", קבע. "אין לה מקום ואני בטוח שהגורמים הרלוונטים יפעלו לביטולה. התא המשפחתי איתן ולא יהפוך לסדום ועמורה", סיכם ישי.

 

כזכור, בסיכום הדיון שנערך בהשתתפות גורמים ממשרד הרווחה ומשרד המשפטים, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי ניתן לאפשר לאדם לאמץ את ילדו, הביולוגי או המאומץ, של בן זוגו מאותו המין. כן נקבע, כי אין מניעה חוקית לאשר לבני זוג מאותו המין לאמץ ילד שאינו ילדו של אחד מבני הזוג, וזאת בנסיבות שבהן נשקלת בקשה לאימוץ על-די אדם יחיד, ובכפוף לשיקולי "טובת המאומץ" כמקובל.

 

"ילד צריך לגדול עם אבא ואמא"

גם במפלגה החרדית יהדות התורה, לא בוחלים במילות גינוי להחלטה. בתגובתו הראשונה להחלטה כינה ח"כ אברהם רביץ את היועץ מזוז "מטומטם" ואמר: "הנושא הראשון שצריך להעסיק כל מי ששולח ילד לאימוץ הוא שהילד יגיע למשפחה נורמטיבית וראויה.

 

"במקום זאת מתעסקים בשאלה איך מזוז יגדיר את זה. ככה החליטו הליברלים המטומטמים, שקוראים לזה משפחה.

 איזה מן שיגעון זה?", מזדעק רביץ. "הציבור הליברלי ברוחב ליבו החליט שגם זוגיות כזו נקראת משפחה. ילד צריך לגדול בבית עם אבא ואמא". מסקנתו מהחלטת מזוז היא ש"אנשים בדור שלנו פשוט איבדו את הצפון. משוגעים על כל הראש".

 

ועדת הרווחה בכנסת תקיים מחר ישיבה מיוחדת בעקבות קביעתו של מזוז. שר הרווחה, יצחק הרצוג, שבירך על ההחלטה, קיבל זימון מיוחד להגיע לדיון.

 

יעל ברנובסקי השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. "יוזמה מזעזעת"
צילום: דודי ועקנין
מני מזוז. שוב תחת מתקפה מהחרדים
צילום: גיל יוחנן
ח"כ רביץ. "מזוז מטומטם"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים