שתף קטע נבחר

הכנסת: מס מכירת מקרקעין יבוטל רטרואקטיבית

במקביל אושרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית הנהגת פטור ממע"מ לעבודות שיפוץ דירות ומבנים לקראת היערכות לרעידות אדמה. בנוסף בוטל מס מכירה על בניינים ודירות, שמחירם יעלה בעקבות ביצוע עבודות היערכות לרעידות אדמה. מס השבח יעלה בהדרגה בעוד שלוש שנים

 

מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית שתי הצעות חוק ממשלתיות, שתכליתן ביטול מס המכירה במקרקעין, העלאה הדרגתית של מס השבח ומתן פטור ממע"מ על עבודות שיפוץ דירות ומבנים במסגרת היערכות לרעידות אדמה.

 

על פי הצעות החוק, שיעור המס על מכירת קרקע לא בנויה או קרקע חקלאית, העומד כיום על 2.5%, יבוטל רטרואקטיבית החל מאוגוסט 2007.

 

ביטול מס המכירה עשוי לעודד את שוק הנדל"ן על ידי הסרת חסמים, העלולים להשפיע על החלטותיהם של מוכרים פוטנציאליים. בנוסף, בוטל מס המכירה על בניינים ודירות, שמחירם יעלה בעקבות ביצוע עבודות היערכות לרעידות אדמה.

 

מס השבח יעלה בהדרגה בעוד שלוש שנים. החל מ-2011 יועלה מס השבח באחוז, כך גם בשנת 2012, ואילו בשנת 2013 ואילך, יגדל המס בשני אחוזים נוספים לכל שנת מס נוספת. יצויין, שמס שבח יעלה רק לגבי נכסים ישנים משנת 48' ועד 60', שם יש מס שבח מופחת, ועד למס בנכס רגיל. בנכסים רגילים אין שום שינוי.

 

הפטור ממע"מ הוכנס למסגרת הצעת החוק הממשלתית בעקבות דרישתו של יו"ר ועדת הכספים, סטס מיסז'ניקוב, בישיבת ועדת הכספים ביום ד' האחרון. על פי נתוני רשות המיסים שהוצגו בישיבה, היקף המע"מ בעבודות שיפוץ בבניין ממוצע של 12 קומות עומד על 45 אלף דולר, או 3,750 דולר לדירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטס מיסז'ניקוב, יו"ר ועדת הכספים
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים