שתף קטע נבחר

הלילה: רעש אדמה קל הורגש ברחבי הארץ

אזרחים רבים מקריית שמונה בצפון ועד אזור ירושלים ורחובות דיווחו ל-ynet כי הרעידה, בעוצמה של 4 דרגות בסולם ריכטר, הורגשה במשך כמה שניות וגרמה לתזוזת חפצים. מוקד הרעש היה ממזרח לעיר צור שבדרום לבנון. לא דוח על נפגעים או נזק. מאז נובמבר 2007 פקדו את ישראל ארבע רעידות אדמה קלות

רעידת אדמה קלה בעוצמה של ארבע דרגות בסולם ריכטר הורגשה הלילה (יום ג') מקריית-שמונה שבאצבע הגליל ועד לאזור ירושלים. אזרחים רבים מכל רחבי הארץ הציפו בשעה 01:48 את מערכת ynet ודיווחו על הרעש הלילי. מוקד הרעידה היה כ-20 קילומטרים ממזרח לעיר צור שבדרום לבנון. לא דווח על נפגעים או על נזק.

 

רביב עמוס, תושב פתח-תקווה, סיפר ל-ynet: "ישבתי ליד המכתביה ופתאום היא החלה לזוז ימינה ושמאלה. זה היה רעש של שלוש עד ארבע שניות. היתה תזוזה קלה של חפצים בבית, בעיקר של המכתביה והמנורה אבל שום דבר לא נשבר. הרעידה הזו היתה דומה מאוד לכמה רעידות שהיו באחרונה". יעקב רייטר, תושב צפת, הוסיף: "מטוסי חיל האוויר לא טסו באזור ולמרות זאת הבית רעד כולו. אף פעם לא הרגשתי רעידה כזו".

 

אריה דרור, מקיבוץ הגושרים הסמוך לקריית שמונה, סיפר כי הזעזוע החזק נמשך כמה שניות. "כל רעידות האדמה שהיו לאחרונה לא הורגשו בצפון, הפעם הרעש הורגש באופן ברור. טלפנתי למשטרת קריית-שמונה והם סיפרו לי שקיבלו פניות רבות של אזרחים". גם מוקד מד"א כרמל הוצף בעשרות פניות של תושבי חיפה שחשו ברעידה.

 

רעש האדמה האחרון שהורגש ברחבי ישראל אירע לפני כשלושה חודשים. מהמכון הססמולוגי נמסר כי הרעש היה בעוצמה של 4.1 בסולם ריכטר וכי מוקדו היה באזור השפלה. לא דווח על נפגעים או נזקים.

 

כמה ימים קודם לכן, פקדו את הארץ תוך זמן קצר שני רעשים - הראשון בעוצמה של 3 דרגות בסולם ריכטר והשני בעוצמה של 4.2 דרגות.

מהמכון הגיאופיזי נמסר כי מוקד הרעשים היה בצפון ים המלח. גם ברעידות אלה לא דווח על נפגעים או נזק.

 

רעידת האדמה החזקה ביותר שפקדה את ישראל בשנים האחרונות, אירעה לפני כארבע שנים והיא היתה בעוצמה של 5.2 דרגות בסולם ריכטר. כמה בני-אדם נפצעו אז ומספר מבנים נסדקו. 

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום .

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רעש אדמה (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים