שתף קטע נבחר

לופוליאנסקי: י-ם לא תהפוך למאחז בלתי חוקי

ראש עיריית ירושלים, התייחס לידיעות כי הממשלה מעכבת בנייתן של מאות דירות במזרח ירושלים, ואמר כי בירת ישראל לא תהפוך למאחז בלתי חוקי. לדבריו, הוא ימשיך לקדם בניית עשרת אלפים דירות לזוגות צעירים בשכונות במזרח העיר

"לא אתן להפוך את בירת מדינת ישראל למאחז בלתי חוקי", כך הכריז היום (ג') ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, בהתייחסו לידיעות על כך שראש הממשלה, אהוד אולמרט, הורה לכאורה להקפיא את הבנייה בחלק מהשכונות במזרח ירושלים, על רקע המשא ומתן עם הפלסטינים. שר השיכון, זאב בוים, הכחיש את הדברים, ומסר שלא הוקפא אף מכרז.

 

"לעיריית ירושלים יש רק ירושלים אחת", הוסיף לופוליאנסקי ואמר כי הוא מתכוון להמשיך ולקדם את הבנייה של כעשרת אלפים דירות לזוגות צעירים, בשכונות במזרח העיר כגון פסגת זאב, הר חומה ורמות. דבריו מצטרפים לדברי מנכ"ל עיריית ירושלים, יאיר מעיין, שאמר אתמול בוועדת הכלכלה של הכנסת, כי הממשלה מעכבת את הבנייה של מאות דירות בשכונות יהודיות במזרח העיר.

 

"נבנה עשרות אלפי יחידות דיור, דווקא בשכונות שמעמדן החל להיות מעורער", אמר לופוליאנסקי לפני כשבועיים, בריאיון לעיתון החרדי "משפחה". דבריו של לופוליאנסקי עולים בקנה אחד עם התבטאויותיו של פטרונו הרוחני, הרב יוסף שלום אלישיב, שצוטט בסוף השבוע בעיתון "בקהילה" אומר כי "הסכנה הקיומית לכלל ישראל, קשה יותר מהימים של היטלר".

 

חבר הכנסת יעקב ליצמן (אגודת ישראל) אמר ל-ynet כי "אי אפשר לתת תמיכה ולהציל ממשלה שמנהלת משא ומתן על ירושלים. אצלנו אף אחד לא רוצה לשמוע עליו (על אולמרט - נ.ס)". לדבריו, הוא נפגש השבוע עם פקידים בכירים במשרד השיכון, שהבהירו לו כי משרד ראש הממשלה נתן הוראה חד משמעית, "לא לשחרר" מכרזים באזור ירושלים.   

 

"ברור שבסופו של דבר נעשה הכול לפי הוראת גדולי התורה, אבל אני יודע את עמדת הרבנים, וכל זמן שירושלים עומדת למכירה אין על מה לדבר", הוסיף ליצמן. "בראש הממשלה הזה יהדות התורה לא תתמוך. אם יהיה ביבי או מישהו אחר, אז כבר נביא את זה לאישור הרבנים". 

 

שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, הבהיר הבוקר כי "לפני כחודשיים פרסם משרד השיכון מכרז לבניית 307 יחידות דיור בהר-חומה, ועדיין לא קיבלנו תוצאות לגביו. כיום, קיים בקנה מכרז בהיקף של 370 יחידות דיור בהר חומה, אולם, המכרז לא יפורסם עד שלא תתקבלנה תוצאות המכרז הקודם - זאת כדי לראות שאכן קיים ביקוש ליחידות נוספות. לגבי פסגת זאב - קיימות 750 יחידות דיור שנמצאות בשלבים סופיים לקראת מכרז, אולם, עדיין לא הושלמו התיאומים עם הערייה לגבי סוגיות שונות בנושא תשתיות. שני הפרוייקטים נמצאים בתוך גבולותיה המוניציפליים של ירושלים ועליהם חל החוק הישראלי ולכן אין מניעה לבנות שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לופוליאנסקי. ימשיך לבנות.
צילום: חיים צח
מומלצים