שתף קטע נבחר

קרב הפורמטים: Blu-Ray פותח פער

רשת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בארצות הברית ורשת השכרות סרטים גדולה הודיעו במקביל על תמיכה ב-Blu-Ray ונטישה של ה-HD DVD. המאבק נמשך

Netflix, רשת השכרות וידאו גדולה בארה"ב (השולחת סרטים בדואר לצרכנים ומאפשרת לצפות בהם באינרטנט) הצהירה כי תעבור לתמיכה בבלעדית בפורמט ה-Blu-Ray, המובילה סוני ומתחרה עם ה-HD DVD של טושביה כיורש של ה-DVD. על פי הצהרת Netflix, ההחלטה נפלה בעקבות מעבר אולפני הסרטים הגדולים בהוליווד לתמיכה בפורמט הכחול.

 

רשת Netflix מחזיקה ברשותה סרטי הפרדה גבוהה (HD) משני הפורמטים, כבר מהרגע בהם שווקו (תחילת 2006). עתה תתמקד בעיקר בכותרי Blu-ray חדשים ותמשיך להשכיר את המלאי הקיים של סרטי HD DVD עד לסוף השנה.

 

 

רשת ההשכרות בלוקבסטר בארצות הברית החליטה כבר בחודש יוני 2007 להפעיל מהלך דומה: ב-1450 סניפים בארה"ב ניתן למצוא על מדפי ה- HD רק כותרי Blu-Rau, במיעוט נותר של 250 חנויות, נשארו גם כותרי HD DVD (כולל בהשכרות דרך האינטרנט).

 

Best Buy: נמליץ על נגני Blu-Ray

ומה לגבי המכשירים אשר מנגנים את הדיסקים?  גם "Best Buy" - רשת חנויות האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בארה"ב, הצהירה כי תמליץ ללקוחותיה לרכוש נגנים מתוצרת הפורמט של סוני. הרשת ממשיכה ומצהירה כי "הצרכנים רק ירוויחו מקיומו של פורמט HD אחד", אבל, מצד שני, כדאי לזכור כי התחרות בין שני המחנות היא שתרמה לירידות מחירים עזות של נגני הדיסקים.

 

"אנחנו מאמינים כי ה-Blu-Ray הינו פורמט ההפרדה הגבוהה שמתפשט במהירות הגדולה ביותר, לכן בחרנו להתמקד במוצרים שתומכים בו", הודיע בראיין דאן – נשיא הרשת. שינוי זה יצא לפועל בחנויות Best Buy בארה"ב בעוד כחודש, והרשת תוותר לגמרי על מוצרי HD DVD, אלא תשאיר מלאי שוטף קטן, זאת עבור לקוחות שידרשו זאת.

 

HD DVD - הסוף מתקרב?

בנקודה זו נראה כי הדרך עבור HD DVD הולכת ונסגרת. ארבעה מתוך ששת האולפנים הגדולים בהוליווד החליטו בתקופה האחרונה להוציא סרטים רק בפורמט Blu-Ray ולהפסיק את התמיכה בפורמט HD DVD המתחרה.

 

החלטות אולפני הסרטים צמצמו באופן ניכר את מגוון הכותרים, עתה מצטרפות לכך גם רשתות ההפצה ומיום ליום נראה כי קשה יותר למצוא מקום להשכרת סרטי HD DVD.

 

מבצעי חברת טושיבה האחרונים מציעים לצרכנים נגני HD DVD אשר נמכרים כעת במחירים זולים ואטרקטיביים למדי בהשוואה למתחרים, אך האם די בכך? סוני הבינה מלכתחילה כי ללא תוכן, ישאר הנגן (גם אם יהיה הזול והמשוכלל ביותר) ללא שימוש מעשי, מה שלמעשה יטול את העוקץ מפורמט זה. טושיבה נמצאת כרגע במצב לא פשוט מבחינתה: לאחר השקעות גדולות בפיתוח הפורמט ונגנים נלווים, נראה כי מאגר התכנים מצטמצם והולך. 

 

למעשה, הבשורה הטובה האחרונה אותה קיבלה טושיבה, היתה הכרזת התמיכה בה מצד אולפני פארמונט ו-DreamWorks. עתה נותרו שני אלו הגופים אשר אליהם נושאים שני המחנות את עינהם: ביום בו יחליטו אלו לפנות שוב אל עבר ה-Blu-ray, יוכרז המנצח הגדול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים