שתף קטע נבחר

תלמידי שדרות ילמדו בבירה "כיצד הוזנחה עירנו"

התלמידים מתכוננים, ובקרב ההורים שוררת תמימות דעים - מעתה גם הילדים בעיר מוכת הקסאמים ישתתפו באופן מסודר במחאה בירושלים. מדי יום יעלו כ-120 מהם ללמוד מול משכן הכנסת. "יש תחושה של ייאוש וצאן לטבח", אומרת אחת האמהות

"עד כה הקפדנו לא לערב את התלמידים במאבקנו - בעקבות יוזמת תלמידים מחוץ לשדרות, תלמידינו יחלו להשתתף". כך אמר הבוקר (יום ד') ל-ynet יו"ר ועד ההורים בתיכון הכללי בשדרות, יוסי סויסה. החל ביום חמישי ישלחו הורי התלמידים בעיר מוכת הקסאמים 120 תלמידים בכיתות ד' ומעלה בכל יום לירושלים, כדי שיקיימו את יום הלימודים שלהם במאהל שהוקם מול משכן הכנסת.

 

ועד ההורים העירוני פנה למשרד החינוך כדי שיאפשר למורים לעלות עם התלמידים לבירה, ולקיים את השיעורים במאהל המחאה. סויסה סיפר כי היוזמה לצעד החדש החלה כשהגיעו אליהם פניות דומות מבתי ספר ברחבי הארץ.

 

"עד עכשיו העדפנו שהתלמידים ילמדו בבתי-הספר, כי גם כך נגרמים להם נזקים", אמר סויסה. "רצינו שהשגרה תישמר באופן מסוים. זו הסיבה גם שהתלמידים נבחנים בבחינות הבגרות מחוץ לשדרות, ומתוגברים שם. אבל דווקא תלמידים ממקומות אחרים בארץ הציעו לקיים מעין שיעורי מחאה באוהל המחאה בירושלים, וחשבנו שכדאי לשתף את התלמידים של שדרות בשיעורים הללו".

 

על פי ההחלטה שהתקבלה אמש, כל יו"ר בכל אחד מוועדי ההורים בשדרות ידאג מדי יום להוצאת קבוצה של תלמידים מבית-הספר בסבב שנקבע. הבוקר קיבלו ההורים מכתב שבו הם מתבקשים לאשר את הוצאת התלמידים לירושלים. במכתב נאמר: "די לנו לשמש מטרות בעבור מטחי חמאס. הגיע הזמן לנקוט פעולה משמעותית שלנו כאזרחים.

 

"במסגרת איחוד הכוחות בעיר, ובמטרה לעודד את מנהיגות המדינה לקבל אחריות, אנו ההורים וועדי ההורים מבקשים את תרומתך למאבק על ביתנו ועל עתידנו... בחודש הקרוב אנו מתכוננים לעלות בכל יום ארבע כיתות ללמוד מול הכנסת שיעור שכותרתו 'כיצד הוזנחה עיר בישראל'. המשוואה הנוכחית של אזרחים בחזית ומנהיגות בעורף חייבת להשתנות ומהר, לפני שאנו מאבדים את ביתנו".

 

ההורים התבקשו למלא את פרטי ילדיהם ואת אישורם לנסיעה לירושלים, וכן להודיע האם הם מעוניינים לסייע בהעברת השיעורים. לדברי סויסה, ועדי הורים מרחבי הארץ - בראשם ועד ההורים של רמת-גן - פנו אליהם והציעו עזרה.

 

תחושה של "כצאן לטבח"

ביום ראשון הקרוב, בעת שתתקיים ישיבת הממשלה השבועית, אמורה לעלות לירושלים קבוצה גדולה מהרגיל. התלמידים יקיימו את השיעורים המתוכננים ואף יפגינו. נראה כי התמיכה בצעד החדש גורפת בקרב הורי התלמידים.

 

חוה גד, אם לתמיד בכיתה ג' משדרות, אמרה בשיחה עם ynet כי היא מצטערת שבנהּ לא יישתתף במחאה. "הייתי שמחה מאוד אם גם הבן שלי ישתתף בפעולות הללו, משום שמגיל קטן מאוד הוא חי באווירה כזו של ירי רקטות ו'צבע אדום'.

 הוא בעצמו אמר לי כמה פעמים שהוא היה רוצה להשתתף בהפגנות ולעשות פעולות מחאה.

 

"התחושה שלו ושל ילדים נוספים ששוחחתי איתם היא של ייאוש ושל כאילו צאן לטבח. אנחנו חושבים שרק אנו האזרחים יכולים להתחיל ולפעול. דווקא עכשיו, כשיש לזה תמיכה גורפת בכל רחבי המדינה, אני חושבת שכולם צריכים להשתתף בצעד המחאה הזה. במוצ"ש - כשהיה ירי של רקטות - נקעתי את הרגל ומאז אני מסתייעת בקביים. למרות זאת הסתובבתי היום וביקשתי מהורים רבים שיצטרפו לצעד הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידי שדרות מפגינים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
קסאם שנחת בשדרות
צילום: שרון מויאל
מומלצים