שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  200 תל-אביבים עשו קניות לשבת בשדרות

  בתחילת השבוע התלוננו בשדרות כי "בתל-אביב לא מתעניינים במה שמתרחש בעיר מוכת הקסאמים". כ-200 צעירים מהמרכז נקטו יוזמה - ונסעו היום לערוך קניות לשבת בעיר הדרומית. הם גם כיסו חובות ותרמו מוצרי מזון לנזקקים

  כ-200 תושבים מתל-אביב ואזור המרכז הגיעו היום (ו') לערוך קניות לקראת השבת בשדרות. בעלי המכולות סיפרו כי חלק מהקונים ביקשו לכסות חובות של תושבים ואחרים תרמו את המוצרים שקנו לנזקקים.

   

  בתחילת הביקור, תידרך את הקונים טל מכאי משדרות, נהגו של השר לביטחון פנים אבי דיכטר. הוא הסביר להם כיצד יש להתנהג בעת התרעת צבע אדום והיכן לתפוס מחסה. הוא גם הציע להם לרכוש את המוצרים בעסקים הקטנים, הסובלים ממיעוט קונים.


  קונים בשדרות (צילום: אמיר כהן)

   

  אורי חיות, אחד המארגנים, סיפר ל-ynet כיצד נולדה היוזמה: "ביום ראשון התעוררנו לבוקר קשה מאוד, אחרי מה שקרה בשדרות. אז שמענו תושבים שמדברים על שתי מדינות לשני עמים, שכביכול הדברים בתל אביב מתנהלים על מי מנוחות בעוד שבשדרות החיים קשים מאוד. הרגשנו צורך לעשות משהו ולסייע ולו במעט לפעילות הכלכלית בעיר ולחזק אותם. התחלנו להעביר את זה מפה לאוזן וההיענות היתה מדהימה".

   

  ומה אומרים בעלי העסקים? יהודה כהן, בעל סופר מקומי קטן בשדרות, סיפר: "זה נס מה שקרה פה היום, יותר משנה שלא ראיתי תנועת לקוחות כזו אצלי. זה כל כך מחמם את הלב וכל כך מרגש. אני יודע שבזכות האנשים הטובים האלה אני אוכל להתקיים לפחות בחודש הזה, לשלם משכורות לשתי העובדות שלי ואפילו לשלם את החשמל. יש אנשים טובים בעם הזה, אני כל כך שמח שהם הגיעו, זה כמעט נס עבורי".

   

  גם אשר טימסית, בעל מכולת אחר, בירך על היוזמה: "פעם הסופר שלי פירנס שמונה משפחות, היום בקושי אני ואחי מצליחים להתפרנס ממנו. כל הכבוד לאנשים האלה שהגיעו ועוזרים לנו. אנו מקווים שיגיעו עוד אחרים בעקבותיהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כיסו חובות ותרמו. הקונים בשדרות
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים