שתף קטע נבחר

"אולמרט שוקל להכריז שגולדווסר ורגב מתים"

על-פי הדיווח בשבועון הגרמני "דר שפיגל", ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שוקל להודיע פומבית שהחטופים אהוד גולדווסר ואלדד רגב מתים, לאחר שישראל הגיעה למסקנה שהם אינם בין החיים. גורמים מדיניים בכירים מגיבים: "אנו מנהלים מו"מ מתוך הנחה שהם בחיים". קרנית גולדווסר: "לא קיבלנו מידע רשמי חדש , ולא נתייחס לפרסומים זרים"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שוקל להכריז פומבית כי החיילים החטופים אלדד רגב ואהוד גולדווסר מתים - כך מדווח היום (שבת) השבועון הגרמני "דר שפיגל". ישראל, כך מדווח השבועון, הגיעה למסקנה ששני החיילים שנחטפו בידי חיזבאללה לפני שנה וחצי אינם בחיים. אולמרט היה השבוע בגרמניה, וקיים שיחות עם הקנצלרית אנגלה מרקל, בין היתר על נושא המשא ומתן עם חיזבאללה, הנערך בתיווך גרמני.

 

גורמים מדיניים בכירים אמרו בתגובה ש"כל עוד אין מידע חד-משמעי על מצבם, ישראל תנהל משא ומתן מתוך הנחה שהם בחיים".

 

קרנית גולדווסר, רעייתו של אהוד, התעדכנה על הפרסום בעיתון הגרמני, ואמרה ל-ynet: "אנחנו נמצאים בקשר הדוק עם לשכתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, עם שר הביטחון אהוד ברק ועם עופר דקל, המטפל בנושא השבויים מטעם הממשלה. עד לרגע זה, לא קיבלנו כל עדכון מהם על כל התפתחות בנושא. אנחנו לא נוהגים ולא מתכוונים להתייחס לפרסומים שונים בכלי תקשורת זרים".

 

לדברי קרנית גולדווסר, עם שובו של ראש הממשלה מגרמניה, המשפחות לא עודכנו בפרטים חדשים, "מכך אנו מסיקים כי אין חדש וכי הניסיונות להשיג מידע אודותיהם נמשכים כל העת. מדי פעם מפורסמים בכלי תקשורת זרים פרסומים כאלו ואחרים, אך מבחינתנו נמשיך להתבסס רק על הפרסומים הרשמיים של ממשלת ישראל". 

 

אייל רגב, אחיו של החייל החטוף אלדד רגב: "הפרסום ב'דר שפיגל' הובא לידיעתנו, אך אנו לא נוהגים להתייחס לפרסומים זרים, וניזונים רק ממידע שנמסר מגורמים רשמיים בישראל וכזה לא נמסרו לנו עד כה".

 

מי שעלול להיפגע מההכרזה על רגב וגולדווסר כמתים הוא מזכ"ל חיזבאללה, שייח חסן נסראללה, שמחזיק את הקלפים קרוב לחזה כחלק מאסטרטגיית המשא ומתן שלו. במהלך כל המשא ומתן החשאי סירב נסראללה לספק מידע על החיילים החטופים, לפני שישראל תשחרר את סמיר קונטאר מהכלא.  

 

החטיפה שהובילה למלחמה

ב-12 ביולי 2006 חדרו מחבלי חיזבאללה לשטח ישראל ותקפו כלי רכב של צה"ל. בתום האירוע התברר כי שני חיילים, גולדווסר ורגב, נחטפו לשטח לבנון. החטיפה הובילה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה, ומאז פועלת ישראל להגיע להסכם עם חיזבאללה להחזרת הבנים.

 

בשנה האחרונה התרבו הדיווחים על מצבם של החיילים בשבי חיזבאללה. לפי אחד הדיווחים, שפורסם לפני כמה חודשים בעיתון הלבנוני "א-נהאר" ואשר ציטט גורמים דיפלומטים בברלין, אחד החיילים בחיים ואילו השני מת. הגורמים סיפרו כי ממשלתה של אנגלה מרקל החלה להתערב במידה רבה במגעים לשחרור החיילים.

  

הדיפלומטים הגרמנים ניסו לברר באמצעותו של הגנרל מישל עאון מידע בנוגע לגורלם של שני חיילי צה"ל המצויים בידי חיזבאללה. אולם עאון, ששיתף לאחרונה פעולה במישור הפוליטי עם חיזבאללה נגד ממשלתו של סניורה, סירב להתייחס לנושא זה. "א-נהאר" הוסיף בדיווחו כי למרות זאת, "מנגנוני הביטחון הבינו כי אחד החיילים השבויים עודנו בין החיים ואילו השני מת".

 

בני משפחת גודלווסר טענו בחודשים האחרונים בכמה הזדמנויות ששר הביטחון, אהוד ברק, אינו עושה די כדי להביא לשחרור החיילים החטופים, גולדווסר, רגב וגלעד שליט. קרנית גולדווסר אף אמרה כי "ברק לא מעורב בכלל, לא עושה כלום. לא הרגשתי שהוא רוצה להיות מעורב. אני לא מרגישה שאודי מעניין אותו".

 

שר הביטחון השיב לטענותיהם: "ככל שנדבר פחות - כך ייטב. אני מבין את כאבה של קרנית ושלושת בני המשפחה האחרים. אני יכול לשער איזה ימים ולילות קשים הם עוברים מזה שנה וחצי. אני מבטיח לקרנית ולכל עם ישראל שאנו עושים כל מה שניתן כדי לזרז את הבאתם של החטופים הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים