שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המכביה ה-18 תהיה הגדולה ביותר אי-פעם
  למעלה מ-8,000 ספורטאים צפויים להגיע לאולימפיאדה של העם היהודי, משלחת ארה"ב כבר מונה 967 נציגים. ישראל תארח את כנס הבתים האירופים של ההתאחדות הבינלאומית לרכיבה

  שנה וחצי לפני טקס הפתיחה של משחקי המכביה ה-18, הודיע השבוע נשיא מכבי ארה"ב שנכון להיום תמנה המשלחת האמריקאית למשחקי המכביה 967 ספורטאים, כמות המהווה גידול של 20 אחוז ביחס לגודל המשלחת שהשתתפה במשחקי המכביה ה-17 ב-2005, שהיתה שהיתה המשלחת הזרה הגדולה ביותר.

   

  המשלחת האמריקאית למכביה ה-18 תמנה 259 ספורטאים צעירים שיגיעו למכביית הנוער, 433 ספורטאים שישתתפו במכביה הרגילה ועוד 215 ספורטאים שישתתפו במכבית המאסטרס. אליהם יצטרפו עוד 60 אנשי מנהלה, רופאים, אחיות, פיזיוטרפיסטים ועוד.


  טקס הפתיחה של המכביה ה-17. הפעם יהיה שיא נציגים (צילום: רויטרס)

   

  המשלחת האמריקנית תגיע לישראל כשבוע לפני טקס הפתיחה, כדי לקיים בארץ מחנה הכנה שעלותו כחצי מיליון דולר. אל המשלחת צפויים להתלוות עוד כמה מאות בני משפחה. יו"ר הוועד המארגן של משחקי המכביה ה-18, איתמר הרמן, צופה כי במשחקי המכביה ב-2009 ישתתפו כ-8,000 ספורטאים, 6,000 מהם יגיעו מחו"ל וזו תיהיה המכביה הגדולה ביותר אי פעם.

   

  מלבד המשחקים המסורתיים, מתכננים ראשי המכביה לקיים הפעם גם מכביה עממית, שתיהיה פתוחה לציבור הרחב וכן שישה אירועי ספורט מרכזיים במקצועות שונים, אליהם יוזמנו ספורטאי צמרת מכל העולם.


  רכיבה על סוסים. בקרוב הכנס בארץ (צילום: אתר פטנט)

   

  ישראל תארח כנס רכיבה בינ"ל

  ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה בישראל נבחרה לארח את הפגישה השנתית של הבתים האירופאים בארגון הבינלאומי לספורט הרכיבה ה-FEI. אירוח פגישה זו הוא אירוע חשוב ויוקרתי לספורט ולמדינת ישראל. בהתאחדות מצפים לבואם של נציגים מ-39 מדינות, ממערב, מרכז ודרום אירופה.

   הכנס יתקיים ב-1 במרץ במלון הילטון בתל אביב וב-2 במרץ הוזמנו כל באי הכנס לארוחת ערב חגיגית במערת הפעמון שבבית ג'וברין.

   

  בנוסף לנציגים האירופאיים, יגיעו לארץ גם בעלי תפקידים בכירים בארגון הרכיבה הבינלאומי וכן נציגים מארגוני רכיבה שונים בארצות הברית. מאחר ובארצות אירופה ספורט הרכיבה על סוסים הוא אחד מענפי הספורט החשובים והפופולאריים ביותר, יזכה הכינוס בישראל גם לחשיפה תקשורתית רחבה. לבאי הכנס מתוכנן גם סיור תיירותי בישראל, זאת כדי לנצל את ההזדמנות ולהפוך את הנציגים האירופיים לשגרירי רצון טוב של מדינת ישראל.

   

  בהתאחדות הרכיבה מאמינים כי עצם קיום הכנס בישראל, יסייע בעתיד לרוכבים הישראלים לקבל הזמנות לתחרויות גדולות ויוקרתיות יותר, אשר יסייעו להם להתקדם בדירוג העולמי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים