שתף קטע נבחר

קופ"ח לאומית תשלם 3,000 ש' ללקוחה שנחשפה לעישון
הלקוחה תבעה את הקופה לאחר שבחדר המדרגות שבסניף בחיפה עישנו, בניגוד לחוק. השופט: יש לראות בחומרה את העובדה שעסקינן בקופת חולים האמורה להיות אמונה על בריאות הציבור

קופת חולים לאומית חויבה לפצות ב-3,000 שקל לקוחה שנחשפה לעישון בסניף הקופה בחיפה.

 

השופט ערן קוטון, מבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה, קבע כי באחריות קופת החולים לדאוג כי לא יעשנו בשטחה גם אם מדובר בחדרי המדרגות, ובוודאי
כאשר המבקרים נאלצים לעבור בין הקומות של קופת החולים ואינם יכולים להימנע מלעבור בחדר המדרגות ולשאוף את עשן הסיגריות.

 

התובעת, שרון דה בר, היתה בחודשים מתקדמים להריונה בעת שביקרה בקופת החולים. החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים קובע כי חל איסור מוחלט על עישון בבתי חולים או מרפאות, בכל שטח הבניין. אלא שלטענתה, בחדר המדרגות שבסניף עישנו ועובדי הקופה לא עשו דבר כדי להפסיק זאת.

 

השופט קוטון הדגיש כי "יש לראות בחומרה את העובדה שעסקינן בקופת חולים האמורה להיות אמונה על בריאות הציבור... משכך חלה על הנתבעת חובה יתירה לקיים את מצוות החוק ככתבן וכלשונן". הנזק מעישון הוא נזק מצטבר המתגבש לאורך שנים קבע בית המשפט ופסק סכום של 2,500 שקל ועוד 500 שקל הוצאות משפט.

 

אורי פוגל מעמותת "אוויר נקי" מסר כי: "מתקבלות אצלנו תלונות רבות על עישון בבתי חולים וקופות חולים. חבל שדווקא במקום שאמור להיות אמון על בריאות הציבור, החוק מופר בצורה בוטה ופוגע באלו שנדרשים להשתמש בשירותי הבריאות. אנחנו מקווים שפסק הדין יהווה תמריץ לקופות החולים ובתי החולים לשנות את התנהלותם ולאכוף את החוק".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "קופ"ח לאומית תשלם 3,000 ש' ללקוחה שנחשפה לעישון"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים