שתף קטע נבחר

חיפה: מאסר עולם לעוזרת בית שרצחה בת 84

הרצח אירע בעקבות ויכוח על גובה התשלום עבור עבודתה של הרוצחת בבית הקשישה. עורך דינה של הנאשמת טען כי היא סובלת מהפרעה נפשית, אך השופטים קבעו בגזר הדין כי "התכנון ואופן ביצוע הרצח מעידים על התנהגות מפוכחת, שקולה ומודעת"

מאסר עולם ועוד שלוש שנות מאסר - זה העונש שגזר בצהריים (יום ב') בית משפט המחוזי בחיפה על צעירה תושבת העיר, שהורשעה ברצח קשישה לפני כשנתיים. לאחר מכן הציתה הצעירה את דירתה של הקשישה כדי לטשטש את מעשיה. בנוסף קבעו השופטים כי על הצעירה לפצות את בני משפחתה של הקשישה ב-25 אלף שקלים.

 

המקרה אירע בינואר 2006, כאשר הרוצחת אנג'ל שלגין, בת 25, הוזמנה לביתה של נעמי (אינס) רוטשטיין (84) - שביקשה להעסיק אותה כעוזרת בית. בהמשך אותו לילה, בעקבות ויכוח על גובה התשלום עבור עבודתה של שלגין, החליטה הצעירה לרצוח אותה.

 

היא עברה לחדר השני, לקחה חבל, כרכה אותו סביב צווארה של הקשישה ומשכה בחוזקה. לאחר מותה של הקשישה, זרעה אי סדר בדירה והציתה את המקום. בתחילת החקירה עלה השד כי מדובר בשריפה, אולם זמן קצר לאחר גילוי גופתה של הקשישה, נמצא החבל הכרוך סביב צווארה והמקרה נחקר כרצח.

 

עורך הדין בועז קניג, שייצג את שלגין, אמר לאחר הכרעת הדין כי אין לגזור עליה מאסר עולם בגין הרצח אלא עונש קל יותר מפני שהיא סובלת מהפרעה נפשית. אולם הרכב השופטים, בראשות יוסף אלרון והשופטים רון סוקול וכמאל סעב דחו את טענותיו.

 

השופט סעב שכתב את עיקר גזר הדין, ציין כי "התכנון ואופן הביצוע תוך הפרת האמון שהמנוחה נתנה בה והמעשים החמורים הנוספים שמטרתם להקשות על החקירה, שנעשו תוך ביצוע עבירות נוספות כגון ההצתה, נטילת החפצים שהיו עלולים לסבכה בעבירה, לרבות כרטיסי האשראי וניסיון לעשות שימוש בהם, מעידים על התנהגות מפוכחת, שקולה ומודעת".

 

השופט אלרון כתב בגזר הדין כי למעשה "לא הובאה כל ראיה המעידה על מחלת נפש ממנה סבלה הנאשמת בעבר או סמוך לביצוע המעשה... אך נראה כי אין חולק באשר להיותה של הנאשמות סובלת מהפרעת אישיות". הוא ציטט מתוך חוות דעתו של הפסיכיאטר שערך את האבחנה הראשונית עם מעצרה של שלגין כי היא מבינה היטב את חומרת מעשיה.

 

בני משפחתה של הנרצחת אמרו בתום הדיון כי גזר הדין מקובל עליהם וציינו כי צר להם על כך שצעירה ישראלית שהמדינה השקיעה בה כל כך הרבה, מגיעה למצב בו היא מבצעת רצח נוראי שכזה. עורך דינה של הנאשמת אמר כי הוא מכבד את החלטת בית המשפט, אך אינו מקבל אותה: "על בית המשפט היה במקרה הזה באופן חד משמעי לקבל את טענתנו המגובה בחוות דעת על פגם נפשי, שגרם למרשתי שלא להבין את חומרת מעשיה". הוא הודיע כי יערער על גזר הדין ועל הכרעת הדין בבית המשפט העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאסר עולם. שלגין
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
נרצחה בגלל 10 שקלים. רוטשטיין
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
מומלצים