שתף קטע נבחר

עריקאת: לא הסכמנו לדחיית המו"מ על ירושלים

חבר צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת הכחיש את הודעתו של ראש הממשלה אולמרט, לפיה הפלסטינים הסכימו לדחות את המו"מ בנושא חלוקת ירושלים לשלב האחרון בשיחות השלום. עריקאת: "מדובר בחבילה אחת. לא נגיע להסכם בלי דיון בכל סוגיות הליבה"

חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, הכחיש הערב (יום ב') כי הפלסטינים הסכימו לדחות את המשא ומתן בנושא חלוקת ירושלים לשלב האחרון בשיחות השלום.

 

עריקאת דחה בכעס את הודעתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לפיה סיכם על כך עם הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן). מחר צפויים השניים להיפגש במעונו של אולמרט בירושלים.

 

אתמול אמר ראש הממשלה אולמרט כי "דובר והוסכם ביני ובין הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שירושלים היא נושא חשוב ורגיש. לא נתחיל במשא ומתן בנושא רגיש זה, מה שעלול להביא לכשלון השיחות. נדחה את הטיפול בירושלים לשלב האחרון".

 

לדברי עריקאת, אין כל הסכם על דחיית הדיונים בנושא ירושלים. "הדבר החשוב ביותר כרגע עבורנו הוא למצוא פתרון לנושאי הליבה. סוגיות אלה הן חלק בלתי נפרד (מההסכם). מדובר בחבילה אחת ולא ניתן להגיע להסכם בלעדיהן או להסכם שדוחה את הדיון בהן", אמר.

 

עם זאת, הוא הבהיר כי סוגיית ירושלים לצפוי לעלות בשיחתם של אולמרט ואבו מאזן מחר. במקום ידונו המנהיגים בהתנהלות השוטפת בין הפלסטינים לישראל, כמו הבנייה הישראלית בהתנחלויות ובמזרח ירושלים. כמו כן, הם צפויים לדון בהמשך ירי הקסאם לעבר ישראל.

 

בנושא הבנייה בירושלים, אמר אתמול ראש הממשלה: "נמשיך לבנות בירושלים ונמשיך לבנות בגושי ההתנחלויות. לא נבנה התנחלויות חדשות, אך ירושלים היא בעלת מעמד מיוחד, ובשטחים היהודיים שלה המציאות בשטח תשתנה בשנים הקרובות".

  

אולמרט טען כי "אין אדם מבין המבקרים שלי שבנה יותר ממני בירושלים ותרם יותר לפיתוחה", ואמר עוד בנושא המגעים להסכם עם הפלסטינים: "דובר והוסכם ביני ובין הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שירושלים היא נושא חשוב ורגיש. לא נתחיל במשא ומתן בנושא רגיש זה, מה שעלול להביא לכשלון השיחות. נדחה את הטיפול בירושלים לשלב האחרון.

 

"איני בטח שאפשר להשיג הסכם שלום ב-2008, אך אנו נעשה את כל המאמצים לעשות זאת", אמר ראש הממשלה, והצטרף לקו הספקני בנוגע לשאיפתו של נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש להסכם עד סוף השנה, שהביע ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עריקאת. מכחיש
צילום: רונן בוידק
אולמרט. נושא רגיש
צילום: AP
מומלצים