שתף קטע נבחר

לוחמים נטשו את הבסיס, בגלל ויכוח על ספות

החיילים מגדוד "שקד" החליטו למחות על יחס המ"מ החדש, השאירו את כלי נשקם ועזבו. צה"ל הודיעו שהיום הם יישפטו

נטשו את הבסיס כמחאה על יחס המ"מ. חמישה לוחמים מגדוד "שקד" של חטיבת גבעתי שברחו אתמול (יום ד') מבסיסם בעקבות מחלוקת עם מפקדם, יועמדו בשעות הקרובות לדין משמעתי וצפויים לעונש חמור. בצה"ל מבהירים כי באירוע לקחו חלק מספר מצומצם של חיילים והמעשה אינו מעיד על הנעשה בגדוד. "אין ספק שהמעשה חמור, אבל לא מדובר במרד", הבהיר גורם צבאי. מנגד, מפקדים בחטיבה ציינו כי יש לשקול להדיח את החמישה מלחימה.

 

בעקבות מחלוקת עם מפקד המחלקה על רקע הכנסת ריהוט למוצב החליטו החיילים לנטוש את הבסיס. לטענתם, הם זכאים ליחס הולם לנוכח פועלם בצבא, ולא ייתכן שבקשותיהם להכנסת ריהוט, ייענו בשלילה משום שמדובר בסך הכל בשיפור תנאי מגורים לאחר חזרה מפעילות מבצעית.

 

החמישה עזבו לפנות בוקר את המוצב באזור סופה בדרום הרצועה ושבו רק בערב לאחר שמפקדים יצרו עימם קשר. הם יעמדו לדין משמעתי אצל סגן מפקד החטיבה או המח"ט עצמו ועשויים לקבל עד 35 ימי מחבוש. במקביל להליך המשמעתי, תיבחן שאלת השארתם כלוחמים בחטיבה וכן יבדקו טענותיהם על יחס לא ראוי מצד מפקדים.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "חמישה חיילים עזבו את הבסיס על דעת עצמם ושבו אליו עוד באותו היום, משום שהתרעמו על-כך שמפקדיהם אכפו פקודה מטכ"לית האוסרת על הכנסת ריהוט שאינו צבאי לאוהלים, ובכלל זה ספות. החיילים סירבו למלא את הפקודות אשר התוו על-ידי הנחיות מטכ"ליות".

 

עוד נמסר: "צה"ל רואה בחומרה את המעשה, החיילים יטופלו משמעתית על-פי הפקודות. יחד עם זאת וללא שום קשר, טענות החיילים בנוגע ליחס המ"מ ייבדקו לעומק על-ידי מפקד הגדוד ומפקד החטיבה ובמידה ויימצא בהן ממש, הן יטופלו בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים