שתף קטע נבחר

ניסה לאנוס ילדה, וייכנס לכלא לשבע שנים

זאב רחמים בן 28 ניסה לבצע מעשה סדום בילדה בת 6, לאחר שלקח אותה ואת שני אחיה לדירתו. בדיקה פסיכיאטרית העלתה שהאיש פדופיל מסוכן מאוד. השופטים: "קשה להאמין כיצד ילדה כה רכה אזרה כוחות והתנגדה למעשי הנאשם"

שבע שנות מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי ופיצויים בסך 5,000 שקל - זה עונשו של זאב רחמים בן 28, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה סדום בילדה בת שש, בביצוע מעשה מגונה ובפרסום והצגת תועבה.  

 

נגד רחמים הוגש כתב אישום בספטמבר 2005 לאחר שפגש שלושה אחים ששיחקו בגינה. הוא הזמין אותם אליו ולקח אותם למכוניתו, הושיב את שני האחים בני תשע וחמש במושב הקדמי והתיישב במושב האחורי עם הילדה. הוא הושיב אותה על ברכיו וחשף בפניה את איבר מינו וביקש ממנה לגעת בו, אך היא סירבה.

 

בהמשך, לקח אותם לקומת הגג בדירתו, שם נתן לאחים משחקים, ולקח את הילדה בת השש לחדרו, סגר את הדלת, הפשיט אותה וניסה לבצע בה מעשה סדום. אחיה בן התשע נקש על הדלק וקרא לה, אך הנאשם סתם את פיה בחוזקה כדי למנוע ממנה לזעוק לעזרה ולאחר זמן קצר החזיר את הילדים לגינה.  

 

לאחר הגשת כתב האישום, אושפז רחמים למשך שלושה חודשים. עורך דינו טען לאי שפיות, אולם בעקבות שחרורו מהאשפוז והסדר הטיעון בעניינו, הוא חזר בו מטענה זו והודה במעשים. מחוות דעת פסיכיאטרית בנוגע לנאשם עולה כי מדובר בפדופיל ברמת מסוכנות גבוהה עם סיכוי גבוה מאוד שיחזור על מעשיו. כן נקבע כי הבנתו את המעשים מוטלת בספק, וכך גם יכולתו לרסן את עצמו.  

 

מתסקיר שהוגש לבית המשפט עולה כי מעשיו של הנאשם השפיעו באופן קשה על כל בני המשפחה. הילדה חוותה פגיעה שכללה גם איום פיזי ותחושת חוסר אונים קשה, וכן פגיעה מצד אביו של הנאשם ששהה בדירה בזמן ביצוע המעשים. היא סיפרה לו על מה שבנו עשה לה, אך הוא התעלם ממנה. האחיה סובלים גם מתחושת אשם קשה משום שהתפתו לעלות לדירתו ומכיוון שלא הצליחו לעזור לה.  

  

השופטים שלי טימן, תחיה שפירא ושרה ברוש כתבו בגזר הדין: "קשה להאמין כיצד ילדה כה רכה, כבת שש בלבד, אזרה כוחות והתנגדה למעשי הנאשם, הן מילולית והן פיזית. בהתנהגות זו מנעה ממנו לפגוע בה פגיעה קשה עוד יותר. אין ספק כי גם כך מעשיו של הנאשם פגעו בה פגיעה שלא ניתן לכמתה כיום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
אילוסטרציה
צילום: גבי מנשה
מומלצים