שתף קטע נבחר

מרצ החליטה לא להחליט בעניין המועמד השלישי

יוסי שריד בישיבת מרצ: "לא ניגשים לבחירות בלי תקוה. למרבית אזרחי ישראל אין תקוה ומהקרקע הזאת צומחת מועמדות שלישית שממנה אני לא מתלהב"

במרצ מאוד רוצים להחזיר לאהוד ברק כגמולו, ולהציב מולו מתחרה שירוץ לראשות הממשלה מטעם מחנה השלום. הערב בישיבת מועצת מרצ, שהתכנסה לדון באותו מועמד שלישי, עמדו בפתח האולם שני מפגינים עם שלטים "רוץ פרס רוץ", ו"תנו לפרס לעלות".
אבל אפילו השלטים לא עזרו. מול המועמד שמעון פרס, עומד, מעט נבוך, יו"ר מרצ יוסי שריד. למרות רצונו העז של שריד להתנדנד על כסא ראש הממשלה, לחברים סביבו הוא אומר בכנות אופיינית: "אני לא בחיר, הציבור לא בשל לבחור בי".
הערב ביקש שריד מחברי מועצת מרצ לדחות את ההחלטה על הרצת מועמד שלישי מטעם השמאל: "עד שתצטייר התמונה הפוליטית אנחנו צריכים להמתין להודעה על מועד הבחירות, סוג הבחירות ומצב המו"מ המדיני. רק אז נחליט בנושא".
שריד הודה, כי מאבק בשלושה חזיתות במערכת הבחירות הקצרה ביותר בתולדות המדינה לא נראית לו אפשרית: "לא ניגשים לבחירות בלי תקוה. יש רבים מתומכי נתניהו שיש להם תקוה, אבל למרבית אזרחי המדינה אין תקוה ומהקרקע הזו צומחת מועמדות שלישית שממנה איני מתלהב, כי מרצ אינה יכולה לפעול בשלוש חזיתות: נגד הימין, נגד ברק וגם בנינו לבין עצמנו, כי אין תמימות דעים על המועמד גם בתוכנו".
ראש הממשלה אהוד ברק מקרב לאחרונה את שריד אל המשא ומתן המדיני ולכן שריד אינו תוקף אותו בגסות כבימים עברו: "אף אחד לא אכל יותר קש מאהוד ברק ממני. אהוד ברק עשה כל מעשה כדי לדחוק את רגלי מרצ מהתהליך המדיני והצליח בכך. עד לימים האחרונים באמת לא היו לנו כל חלק ונחלה במשא ומתן המדיני".
"למרות כל זה", הוסיף שריד, "כשאוכלים הרבה קש יש מצוקות וכאבי בטן ולכן, אני אינני רוצה לשקול שיקולי בטן. ברק איננו ביבי ויש לערוך אבחנה".

פנייה רשמית

מרצ מעוניינת בפניה רישמית של שמעון פרס, כדי שיתמכו בו. פרס הסתפק השבוע בפניה לח"כים של מרצ באמצעות עמרי פדן, זכיין מקדונלדס ופעיל שמאל, שפועל כדי שיתמודד מול ברק ונתניהו בתמיכת שורה של ח"כים בכנסת. במרצ מאשרים שהיתה פניה כזו. פדן עצמו מסרב להגיב על הדברים.
"המטרות שעומדות בפנינו הן שתיים", אומרת ח"כ זהבה גלאון. "לעצור את נתניהו ולהציג מועמד שיביא הסכם שלום. אני כמהה למועמד שלישי של מחנה השלום ופרס הוא עתיר זכויות, אבל גם יוסי שריד שלנו הוא עתיר זכויות ובינתיים מוטב בשל האילוצים לדחות את ההחלטה".
יו"ר מרצ לשעבר, שולמית אלוני, הגיעה לישיבת המועצה הערב והפתיעה בעמדה פסימית באשר לסיכויי מרצ בבחירות: "אני חושבת שנגזר עלינו לעבור לזמן מה לאופוזיציה וצריך לקבל את זה ולהכין סדר יום חברתי לעם המבולבל שלנו".
ההחלטה היחידה שהתקבלה הערב במרצ היא שאם מחר אכן תפזר הכנסת את עצמה, בשבוע הבאה יערכו הבחירות הפנימיות, שיקבעו את רשימת הסיעה לכנסת. על הרצת מועמד שלישי יחליטו ככל הנראה במרצ רק בשבועות הקרובים, אם בכלל.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו בכר
שריד: אין תמימות דעים
דודו בכר
מומלצים