שתף קטע נבחר

מקורבי אולמרט: הוא לא רוצה את אדלר בקדימה

גורמים בכירים בקדימה סיפרו כי ההחלטה לבטל את חוזה הפרסום עם משרדו של ראובן אדלר באה על רקע יחסיו העכורים עם ראש הממשלה. "אי אפשר לומר שהיחסים רעים. הם פשוט לא קיימים", הסבירו הגורמים. לדבריהם, אולמרט מבקש להרחיק מהמפלגה חברים לשעבר ב"פורום החווה" של שרון, בהם אייל ארד וליאור חורב

"אהוד אולמרט לא רוצה שראובן אדלר יהיה מעורב בנעשה בקדימה", כך אמרו הערב (שישי) גורמים בכירים במפלגה המקורבים לראש הממשלה. הדברים נאמרו לאחר שאמש נחשף ב-ynet כי אולמרט עצמו היה זה שהורה לבטל את חוזה ההתקשרות בסך עשרה מיליון שקלים בין קדימה ובין חברת הפרסום אדלר-חומסקי לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, חוזה שנחתם ללא ידיעתו וללא אישורו על ידי מנכ"ל קדימה, עדי שטרנברג. אולמרט זעם על חתימת החוזה, ודרש לבטלו לאלתר.

 

לדברי גורמים בקדימה, היחסים בין אולמרט ובין הפרסומאי הבכיר עלו על שרטון כבר בשנת 2006. בנוסף, אולמרט מודע ליחסים הקרובים של שרת החוץ, ציפי לבני עם אדלר, ולכן הוא מבקש לא להעניק "מתנות חינם" למי שפועל מאחורי גבו עם יריבתו העיקרית במפלגה.

 

"אין כיום ביחסים בין אולמרט ובין אדלר יותר מדי סימפטיה", ציין בכיר בקדימה. "למעשה, אי אפשר לומר שהיחסים רעים. הם פשוט לא קיימים. ראש הממשלה הרחיק את אדלר אחרי הבחירות הכלליות, ומלבד שיחה של פעם בכמה חודשים, אין שם כלום".

 

בקדימה מעריכים כי ראש הממשלה מבקש להרחיק מהמפלגה את מרבית החברים שהיו קשורים בעבר ל"פורום החווה" של אריאל שרון. אולמרט, שנועץ באופן קבוע באסטרטג טל זילברשטיין, לא אהב את סגנון העבודה של הצוות שליווה את שרון בתור ראש ממשלה, ולכן הרחיק את רוב החברים שהרכיבו אותו. היועצים האסטרטגיים אייל ארד וליאור חורב ממשיכים אומנם לייעץ לקדימה תמורת כ-6,500 דולר בחודש, אולם אדלר הורחק כמעט לחלוטין ממוקד קבלת ההחלטות. גם ארד וחורב הורחקו מלשכת ראש הממשלה, ואולמרט מתייעץ איתם לעתים רחוקות בלבד.

 

"ההסכם היה שארד וחורב יסייעו למפלגה בעבודת המטה ובכל הפעילות השוטפת, וכן שיהיו זמינים לראש הממשלה בכל עת", אומר בכיר בקדימה.

 "בעבר הם השתתפו באופן קבוע בישיבות הנהלת המפלגה, וסייעו רבות למפלגה בתהליך התבססותה. אבל אדלר לא היה מעורב בשנתיים האחרונות", סיפרו המקורבים. 

 

בכירים במפלגה תהו הערב מדוע ממשיכה קדימה להעסיק תמורת מיליוני שקלים את אותם אנשים שעבדו בעבר עם שרון. "צריך לברר היטב מדוע חייבים לעבוד דווקא איתם", אמר בכיר בקדימה. "צריך לבדוק למה רצים ישר אליהם לפני בחירות".

 

עם זאת, ביום ראשון צפוי לקום צוות מטעם קדימה, שינהל את המשא ומתן עם חברת אדלר-חומסקי לאחר שהחוזה שנחתם בוטל. להערכת בכירים במפלגה, המטרה היא לצמצם משמעותית את סכום הכסף שישולם לחברה בתמורה לניהול קמפיינים בבחירות לרשויות המקומיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלמרט ואדלר בימים טובים יותר
צילום: מיכאל קרמר
יריבים. אולמרט ולבני
צילום: איי פי
מומלצים