שתף קטע נבחר

המשטרה על שער מנשה: הבריחות הן שערוריה

למשטרה מתחיל להימאס מהסיפורים על חשודים שברחו מבית החולים הפסיכיאטרי "שער מנשה": "מה שקורה פה גובל בשערוריה. עד שלא יקרה אסון, זה לא ייפסק". בית החולים: "בפעמים הקודמות, חולים נמלטו במהלך משפט. נבדוק את העניין לעומק"

כששמעתם על חשוד שברח מבית החולים הפסיכיאטרי "שער מנשה", זה נשמע לכם מוכר. גם למשטרה זה מתחיל להישמע סיפור מוכר מדי. "שבית החולים יעשה בדק בית מה קורה שם", אמר ל-ynet גורם במשטרה. "מה שקורה פה גובל בשערוריה. מדובר במאושפזים מסוכנים שאסור להם להסתובב חופשי וכנראה שעד שלא יקרה אסון זה לא ייפסק".

 

אתמול (שבת) התבררה שוב הקלות הבלתי נסבלת של הבריחה מבית חולים שער מנשה. חוסיין מחמוד עשקור בן 28 מהכפר מייסר, הסמוך לבקה אל-גרביה, אושפז בבית החולים להסתכלות על-פי החלטת בית המשפט והצליח לברוח. נגד עשקור הוגש בחודש ספטמבר 2007 כתב אישום בבית משפט המחוזי בנצרת על ביצוע מעשה מגונה בכוח ונסיון בעילה באיומים. על פי החלטת בית המשפט הוא נשלח להסתכלות בבית החולים ומשם הצליח לברוח.

 

"לא ייתכן שכל מספר שבועות נצטרך לחפש אחר חולים הנמצאים בבית החולים בצו בית משפט", אמר ל-ynet גורם משטרתי. מחקירת המשטרה עד כה עולה כי הבריחה הזו היתה קלה ופשוטה. מפקד משטרת חדרה, סגן-ניצב משה כהן: "קיבלנו הודעה מבית החולים על בריחתו של העצור. מייד פתחנו בחיפושים אחריו. מהחקירה עד כה עולה כי בספירת הבוקר בשעה חמש הוא עדיין היה במחלקה הסגורה ובשש וחצי כבר לא היה שם. גילינו כי עשקור הצליח לשבור שמשה בחלון המחלקה, לצעוד עד לחומה ושם טיפס על פח אשפה וקפץ מעל החומה".

 

בעקבות הבריחה, החלו שוטרי משטרת חדרה בחיפושים אחר עשקור. שוטרים סרקו את אזור בית החולים, תמונות הופצו לשוטרי הסיור, בתקווה לאתרו, אך עד כה ללא הצלחה. "הקצנו הרבה כוח אדם לביצוע החיפושים ובמקביל אנחנו צריכים להמשיך בפעילות השגרתית", אומר מפקד משטרת חדרה, "עשקור שהה במחלקה המשפטית הסגורה ובית החולים יצטרך לבדוק היכן הכשל שבגללו המאושפז הצליח לברוח".

 

דובר בית החולים, שלמה קגסקי, הגיב: "זו הבריחה הראשונה מזה חמש שנים מבית החולים. יתר הבריחות היו בעת שהחולים היו בבית משפט או שלא חזרו מחופש. מהמתקן קשה מאוד לברוח ולא ברור איך החולה הצליח לברוח. נבדוק את העניין לעומק".

פורסם לראשונה 23/02/2008 22:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראיתם אותו? חוסיין מחמוד עשקור
צילום: חדשות ערוץ 2
מומלצים