שתף קטע נבחר

אושר: תקפת קשיש? תשב בכלא שנתיים נוספות

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית החמרה בענישה לתוקפי קשישים. מעתה, אדם שיגרום ל"חבלה של ממש" למי שגילו מעל 65, יישלח לחמש שנות מאסר במקום שלוש בלבד. יוזם החוק, ח"כ רותם: "מתנצל בפני הקשישים שהחוק עבר מאוחר מדי"

הכנסת מחריפה את הענישה נגד תוקפי קשישים: אחרי ריבוי מקרים קשים של תקיפת קשישים ברחבי הארץ אמרה הכנסת את דברה. מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שתחמיר את הענישה נגד תוקפי קשישים.

  

על פי הצעת החוק, שיזם חבר הכנסת דוד רותם (ישראל ביתנו), דינו של הגורם "חבלה של ממש" לקשיש יהיה חמש שנות מאסר במקום שלוש, כפי שקבוע כיום. עונשו של מי שיגרום חבלה חמורה יישאר שבע שנות מאסר. בהיעדר טעמים מיוחדים, בתי המשפט יחויבו להטיל על מי שיעבור על אחת משתי העבירות הללו עונש מאסר בפועל. 

 

בעקבות גל התקיפות נגד קשישים הוגשו כמה הצעות חוק שנועדו להחמיר את הענישה, ובסופו של דבר אושרה העצתו של רותם. חבר הכנסת ביקש בהצעת החוק המקורית להטיל עונשי מאסר כבדים הרבה יותר על תוקפי קשישים, אולם לדבריו בשל חשש שמליאת הכנסת תדחה את הצעת החוק, הוא מיתן אותה באופן משמעותי.

  

לפי החוק החדש, קשיש ייחשב כמי שעבר את גיל 65. לבקשתם של חברי הכנסת ניסים זאב (ש"ס) ויצחק לוי (האיחוד הלאומי-מפד"ל), החוק לא יגדיר אדם מעל גיל 65 קשיש, אלא "זקן".

 

"זה מעט מדי"

ח"כ רותם אמר לאחר קבלת הצעת החוק: "אני מתנצל בפני הקשישים שהחוק עבר מאוחר מידי. אם ההרתעה לא תעבוד, אחזור ואחמיר את הענישה".

 

ח"כ משה שרוני (הגמלאים), שהגיש הצעת חוק חריפה יותר - אך נדחתה, אמר: " מה שאושר היום זו הצעה פושרת מאוד

ואני מגיש תיקון להצעה - מה שאושר היום לא יפתור את הבעיה. זה מעט מידי".

 

רק היום התקבלה תזכורת לחשיבות החמרת הענישה עם מעצרם של ארבעה צעירים החשודים ששדדו ותקפו את שלמה סקורניק, בן 88 מחיפה. הוא נפל על פניו ונפצע באורח קשה, ושני עוברי אורח העבירו אותו לבית החולים.

 

לפני כשבוע תקפו ושדדו שני צעירים את נהג המונית יעקב מזרחי, בן ה-72. התוקפים דקרו את מזרחי באמצעות  מברג ועקרו אחת מעיניו. לאחר ששדדו את כספו, זרקו אותו מהמונית וזנחו אותו פצוע על האדמה. בית משפט האריך את מעצרם של החשודים במעשה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רותם. הרתעה
צילום: גיל יוחנן
מזרחי. הותקף ונשדד
צילום: אבי מועלם
מומלצים