שתף קטע נבחר

מאה טונה שוקולד נגנבו ממפעל "השחר"

כנופיית פורצים חדרה הלילה למחסני המפעל שבמפרץ חיפה וגנבה כמות עצומה של קופסאות. "נעבוד בשלוש משמרות כדי להשלים המחסור לפני פסח"

אם בימי הפסח המתקרבים תתקשו להשיג שוקולד "השחר" למריחה, הפנו את האצבע המאשימה כלפי כנופיית פורצים נועזת שרוקנה הלילה (ג') את מחסני מפעל השוקולד שבמפרץ חיפה. הפריצה התגלתה על ידי אנשי האבטחה של המפעל רק לאחר שהגנבים הסתלקו מהמקום וברשותם קרוב ל-100 טון שוקולד שהיה מיועד לשיווק בחג.

 

מנהל השיווק במפעל, עקיבא וייץ, סיפר ל-ynet כי על מנת להוביל את כמות השוקולד העצומה שנגנבה, היה צורך להעמיסו על עשר משאיות או בחמש משאיות כפולות (פול טריילר). לצורך ביצוע המאמץ הלוגיסטי, השתמשו הפורצים בין היתר במלגזות השייכות למפעל.

 

"במחסן היו כ-100 משטחים שעליהם כ-100 טון שוקולד בקופסאות של 550 גרם וקילוגרם. ככל הידוע לנו כרגע, חברת האבטחה הגיעה למקום פעם אחת והסיירים לא הבחינו בדבר חשוד. בפעם השנייה שהם הגיעו, כבר הספיקו הגנבים להסתלק", אמר וייץ ששלל את האפשרות כי הגנבים קיבלו סיוע מתוך גורמים במפעל.

 

וייץ העריך את עלות הנזק במיליון וחצי עד שני מיליון שקלים ואמר כי השוקולד, שיוצר בשבועיים האחרונים, היה מיועד לשיווק בשבועות שלפני חג הפסח. לדבריו, בחודשיים שלפני החג משווקת החברה כ-1,000 טון שוקולד וכי עובדי המפעל יעברו כעת לעבודה בשלוש משמרות כדי לדאוג שלא יווצר מחסור בחג.

 

משטרת זבולון פתחה בחקירת נסיבות "הגניבה המתוקה" והביעה תמיהה על העובדה שפריצה בסדר גודל כזה לא זוהתה על ידי גורמי האבטחה של המפעל.

בשלב זה לא ברור לאיזה שוק ינסו הגנבים למכור את הסחורה, הישראלי או הפלסטיני, אך וייץ כבר ממהר לגייס את עזרת הציבור בחיפוש אחר קופסאות השוקולד האבודות: "מדובר בקופסאות של 550 גרם מתאריכי הייצור 6 עד 25 בפברואר וקופסאות של קילו שוקולד פרווה מתאריכי ייצור 10-25 בחודש. אני פונה לציבור שמבחין בקופסאות מתאריכים אלה לפנות למפעל או למשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל
מפעל "השחר" (ארכיון)
צילום: עמית מגל
צילום: אורן אגמון
שוקולד "השחר"
צילום: אורן אגמון
מומלצים