שתף קטע נבחר

ח"כ זכור: למה לא משפצים מקלטים של ערבים?

במכתב ששלח לרב יחיאל אקשטיין, הביע ח"כ זכור תמיהה על כך ששופצו 1,045 מקלטים ביישובים יהודים בצפון, אך אף מקלט ביישובים ערבים. "70 אחוזים מהאוכלוסייה בצפון הם ערבים. לא יכול להיות שיתעלמו מכמות כה גדולה של אזרחים", הוא אמר. הקרן לידידות: פיקוד העורף בחר את המקלטים

ח"כ עבאס זכור (רע”מ-תע”ל) שיגר היום (ג') מכתב מחאה לקרן לידידות, על כך שבחרה להשקיע בשיפוץ מקלטים רק ביישובים יהודים. בקרן טוענים בתגובה שפיקוד העורף בחר את המקלטים לשיפוץ.

 

במכתב ששלח לרב יחיאל אקשטיין, העומד בראש הקרן, כותב ח"כ זכור כי הקטיושות במלחמת לבנון השנייה לא הבחינו בין יישוב יהודי לערבי. בנוסף נשלחו על-ידי חבר הכנסת מכתבים בנוגע לצורך בשיפוץ מקלטים ביישובים ערבים, גם לראש הממשלה ולשר הביטחון, "ברור לי שהרב אקשטיין הוא אדם פרטי, שיכול לתרום את כספו למי שהוא חפץ, אך אני משוכנע כי תרומותיו מכוונות על ידי הממשלה", אמר ח"כ זכור ל-ynet.


מקלט בטבריה (צילום ארכיון: חגי אהרון) 

 

לאחרונה פורסם על-ידי הקרן לידידות כי עד כה שופצו בצפון הארץ 1,045 מקלטים פרטיים. ברשימה המפורטת שפורסמה צוינו שמות היישובים השונים, אך לא הוזכר ולו שם של ישוב ערבי. ח"כ זכור, שהופתע מאוד מהנתונים, פנה במכתב לרב אקשטיין: "מבין הקורבנות שנפלו במלחמה היו תושבים ערבים מאזור הצפון. צר לי מאוד שלא נמצא יישוב ערבי אחד ברשימת היישובים אשר שיפצתם בהם יותר מאלף מקלטים".

 

ח"כ זכור מזכיר כי רוב תושבי אזור הגליל הם ערבים. "70 אחוזים מהאוכלוסייה בצפון הם ערבים. לא יכול להיות שקרן המבקשת לתרום לרווחת אזרחי המדינה תתעלם מכמות כה גדולה של אזרחים. כערבים יש לנו בעיה, אסור לנו ליצור קשר עם ארגונים ערבים מחוץ למדינה ולגייס תרומות, אז אם הממשלה לא עוזרת לנו - מאיפה נביא את הכסף?"

 

במכתבו לראש הממשלה ולשר הביטחון, הוא ביקש לדאוג לביטחונם של האזרחים הערבים המתגוררים בצפון. "אני מצפה מהממשלה, אם היא אכן ממשלה של כל אזרחיה, שלא תתעלם מ-70 אחוזים מתושבי הצפון, מי האבא שלהם? זה בטח לא אבו מאזן", הוא אמר.

 

מהפרסומים של הקרן לידידות עולה כי הם צפויים כבר בעתיד הקרוב לשפץ עוד 600 מקלטים. זכור מבקש כי את עיקר השיפוץ שנותר יקדיש הרב למגזר הערבי.

 

שיפצנו מקלטים לפי בחירות פיקוד העורף

דובר הקרן לידידות, רועי מלמד, מסר בתגובה: "בחירת המקלטים הפרטיים המשותפים בצפון נעשתה על ידי פיקוד העורף. הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין שיפצה אך ורק מקלטים בשיכונים ישנים בעלות כוללת של 42 מיליון שקלים בתשע רשויות בקו העימות. המקלטים הציבוריים במגזר הערבי והיהודי כאחד הם באחריות המדינה.

 

"הקרן לידידות פעילה מאוד במגזר המיעוטים בישראל ובכלל זה המגזר הערבי. עד היום תרמה הקרן למעלה מ-19 מיליון שקלים לטובת מגזרי המיעוטים בישראל בכלל (מוסלמים, דרוזים ובדואים) כולל הפעלת שני פרויקטים לאומיים לאחרונה, בהם נכללו יישובים ערביים רבים: האחד, סיוע לקשישים בחימום לחורף, והשני, מתן ארוחות חמות לילדי גנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים