שתף קטע נבחר

פינוי בכנסת בעקבות אבקה שנשלחה לבניזרי

"הייתה הרבה אבקה, ראיתי כוכבים, כמעט התעלפתי" - סיפר עוזרו של חבר הכנסת מש"ס, שפתח את המעטפה החשודה. הוא פונה לטיפול, וקומה שלמה במשכן פונתה כמשנה זהירות. בניזרי: "מי שרוצה לקשור את זה להשמצות נגדי - שיקשור"

בעוד הח"כים משמאל ומימין מגיבים למתקפת הקסאם הקטלנית בדרום - החרדה הגיעה גם למשרדיהם: הקומה הראשונה בבית המחוקקים בירושלים פונתה הערב (ד') בהוראת משמר הכנסת, בשל חשש להימצאותו של חומר רעיל במבנה.

 

החומר החשוד - אבקה לבנה בלתי מזוהה - נשלחה במעטפה לח"כ שלמה בניזרי מסיעת ש"ס. עוזרו של חבר הכנסת, יצחק אבידני, פונה לקבלת טיפול רפואי, לאחר שפתח את המעטפה וחש ברע. "הגיעה ללשכה מעטפה מחו"ל עם אבקה לבנה", סיפר אבידני. "לא הספקתי לקרוא את המכתב, פתחתי אותו והיתה הרבה אבקה. ראיתי כוכבים, כמעט התעלפתי".

 

אבידני פונה לבית-חולים, ואילו האבקה החשודה נשלחה לבדיקה במכון הביולוגי. חדרו של בניזרי נאטם בידי עובדי המשכן. מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, מסר כסיכום זמני: "עוזרו של בניזרי מרגיש בסדר גמור, אך ליתר ביטחון נשלח לבית החולים לערוך מספר בדיקות. אנחנו בודקים את תוכן החומר שהגיע לכנסת".  

 

בניזרי עצמו ביקש להרגיע את הרוחות ואמר ל-ynet: "אני אדם אחראי, אני לא רוצה להאשים אף אחד ברגע זה. קצין הכנסת אמר לי שהאבקה והמכתב נשלחו לבדיקה ונמתין לתוצאה". הח"כ מש"ס אמר שלא קיבל איומים בתקופה האחרונה. "היו נגדי הסתות והשמצות בתקשורת בשבוע האחרון ומי שרוצה לקשור את זה שיקשור, אבל אני לא רוצה להאשים בשלב הזה אף אחד".  

 

ח"כ בניזרי עלה לכותרות בשבוע שעבר כשהתבטא באופן חריג בגנות יחסים הומוסקסואלים ואמר: "אני חושב שחוץ מלמגן את הבתים, הגמרא באמת קורא לרעידות אדמה זוועות. אנחנו מחפשים רק את הפתרון הגשמי, איך לשפץ ואיך למנוע. לי יש עוד דרך איך למנוע את רעידות האדמה. הגמרא אומרת למה קורות רעידות אדמה בעולם - אחת הסיבות זה דברים שהכנסת נותנת להם לגיטימציה - משכבי זכר".

 

בהלת האנתרקס חוזרת?

התרחיש במסגרתו יישלחו לכנסת מעטפות חשודות, הטריד מאוד את אנשי הביטחון בבית המחוקקים לאחר מתקפת הטרור על מגדלי התאומים בניו יורק, בשנת 2001. כאשר מעבר לים נתקפו האזרחים בהלת אנתרקס, הזהיר קצין הביטחון של הכנסת את השרים, הח"כים ועובדי המשכן ממעטפות.

 "נוכח האירועים הפוקדים לאחרונה את ארה"ב, הכוללים מעטפות המכילות חומר מסוג אנתרקס", אוזהרו אז הח"כים, "הריני מוצא לנכון לבקשכם להגביר עירנות בעת קבלת דברי דואר. בכל מקרה של ספק יש להחמיר ולא להקל".

 

נוסח המכתב היה מפורש מאוד: "בהגיע מעטפה החשודה כמכילה את חומר האנתרקס, אין לפתוח אותה או לטלטל אותה, אין להשליכה, אין להריח אותה ואין לקרב אל הפה. יש לבודדה מיתר דברי הדואר, להכניסה לשקית ניילון, להניחה במקום בטוח ובמקביל ליצור קשר עם חבלן הכנסת". קצין הכנסת הוסיף כי "האנתרקס יכול להופיע במכתב כאבקה מפוזרת כמו טלק או בתוך כמוסה, מבחנה וכדומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ בניזרי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים