שתף קטע נבחר

אבו מאזן: לא שולל חזרה למאבק מזוין בישראל

נשיא הרשות הפלסטינית התראיין לעיתון ירדני, התגאה בהיסטוריית ההתנגדות של התנועה הפלסטינית ורמז כי הוא עשוי לתמוך בעתיד לשוב למאבק מזוין נגד ישראל

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), רמז כי אינו שולל בעתיד חזרה למאבק מזוין נגד ישראל. בראיון שהעניק לעיתון הירדני "א-דוסתור" המתפרסם הבוקר (יום ה') הצהיר כי "בעת הנוכחית אני נגד המאבק המזוין כי איננו יכולים להגיע אליו, אולם בשלבים הבאים אולי הדברים יהיו שונים".

 

עוד התפאר אבו מאזן, ממנהיגי אש"ף, בכך שהיה הראשון שירה ב-1965 את הכדור הראשון של "ההתנגדות".

 "היה לי הכבוד לעשות זאת", אמר, והוסיף כי תנועתו לימדה רבים באזור ובעולם את דרך ההתנגדות - מתי היא מועילה, ומתי אינה מועילה. "היה לנו הכבוד להוביל, אנו לימדנו את כולם ובכלל זה את חיזבאללה, את דרך ההתנגדות. הם התחנכו במחנות הצבא שלנו".

 

נשיא הרשות גם הביע את התנגדותו להגדרתה של ישראל כמדינה יהודית. "דחינו את ההצעה הזאת בוועידת אנאפוליס, והוועידה כמעט התפוצצה בשל כך. דרשו מאיתנו בזמנו שהודעת הסיכום של הוועידה תציין כי ישראל היא מדינה יהודית ואנו התנגדנו בתוקף".

 

"שחמאס ייכנסו לממשלה, ואז נדון על הכרה בישראל"

בראיון הוסיף אבו מאזן כי אינו תובע מתנועת חמאס להכיר מיידית בישראל. "דרשתי להקים ממשלת אחדות לאומית אשר תישא ותיתן עם ישראל. זה מה שאמרתי לנשיא סוריה, בשאר אסד, והוא תמך בי. תנועת חמאס נכנסה לבחירות על בסיס הסכמי אוסלו אשר מכירים בישראל. אינני היחיד אשר דורש להכיר בישראל, גם היוזמה הערבית אשר זכתה לקונצנזוס בעולם הערבי והאיסלאמי אומרת זאת". 

 

אתמול, בראיון ליומון "אל-חיאת", טען אבו מאזן כי אנשי אל-קאעידה חדרו לרצועת עזה. לדבריו, "מי שהביא את אל-קאעידה זוהי חמאס ומי שסייע לה להיכנס ולצאת בדרכים המוכרות זוהי חמאס".

 

העימות בין שני המחנות התלהט בשבוע שעבר, עם מותו של פעיל חמאס, מג'ד ברגותי, בכלא הפלסטיני ברמאללה. בני המשפחה ואנשי חמאס טענו כי על-פי אנשי רפואה שבדקו את הגופה,

 נראו עליה סימני התעללות, זעמו על הרשות וטענו: "הם גרועים מישראל". על פי נתיחת הגופה הרשמית, מותו נגרם מתהקף לב.

 

מזכ"ל החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, נאיף חוואתמה, הפציר לפני כשבוע בחמאס ובפתח להגביר את המאמצים כדי להגיע לפשרה ולסיים את המשבר הפנימי. לדבריו, על חמאס לוותר על שליטתו ברצועה, ובתמורה על אבו מאזן להפסיק את המגעים עם ישראל עד הקפאת הבנייה בכל ההתנחלויות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. "איני היחיד שתומך בהכרה בישראל"
צילום: איי פי
איסמעיל הנייה, ראש ממשלת חמאס בעזה
צילום: איי פי
מומלצים