שתף קטע נבחר

דקר אדם, שחט חתול - ונידון לשנתיים מאסר

תושב קרית ביאליק בן 54 נידון לשנתיים וארבעה חודשי מאסר, לאחר שדקר אדם ופצע אותו קשה. בנוסף הוא שחט חתול רחוב, אותו הניח לצד דלת הדירה של הנדקר

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ה') מאסר של שנתיים וארבעה חודשים על בנימין אסולין, תושב קריית ביאליק בן 54, שדקר אדם ופצע אותו קשות. זמן קצר קודם לכן, שחט אסולין חתול רחוב, והשליך אותו לעבר דלת ביתו של הנדקר. הוא הואשם בעבירות אלימות ואיומים, וכן בעבירות על חוקי צער בעלי חיים.

 

תחילתה של הפרשה בחודש אוקטובר 2007. אסולין הגיע לבית קפה בטיילת על חוף הים בקריית ים, שם ישבה בת זוגו עם שתיים מחברותיה. בין הנאשם לזוגתו פרץ ויכוח, עד שאחת מהחברות קמה לעזרתה ואף הפרידה בין השניים באמצעות מטאטא. אסולין לקח את המטאטא וחבט בו בכל חלקי גופה של החברה, שנזקקה לטיפול רפואי ותפרים בראשה.

 

מספר ימים לאחר מכן, נערך ניסיון ל"סולחה" בין אסולין לבין חברתה של בת זוגו, אך ללא הצלחה. זמן מה לאחר מכן, הגיע אסולין לבית בו התגוררו החברה ובעלה, כשהוא חמוש בסכין: "הנאשם תפס חתול, הרג אותו באמצעות הסכין והשליך אותו בעודו מפרפר לעבר דלת ביתם של בני הזוג, כשהוא קורא לבעלה של החברה לצאת מהבית", נכתב בגזר הדין. 

 

קרב סכינים בחצר הבית

הבעל הזעיק את בנו, והשניים הגיעו לחצר הבניין, שם המתין להם הנאשם. לפי גזר הדין, הוא נופף בסכין בידו, איים לדקור אותם, וניסה לדקור את הבן ללא הצלחה. בהמשך הצליח לדקור את הבעל בבטנו וגרם לו פצעים קשים. הבל הובהל לבית החולים שם נותח.  

 

לאחר הדקירה, תקפו בנו של הנדקר וחתנו את אסולין, פצעו אותו באורח קשה, עד שנזקק לטיפול רפואי. תיק החקירה נגדם, שהועבר לפרקליטות מחוז נצרת, נסגר.

 

במהלך הדיון המשפטי, נחתם הסדר טיעון בין עו"ד רועי קרן, שייצג את הנאשם, לבין הפרקליטות. נציגת התביעה הסבירה בבית המשפט, כי הצדדים הגיעו להסדר, הן בשל קשיים ראייתיים, והן בשל פציעתו של הנאשם.

 

השופטת ברכה בר זיו החליטה לכבד את הסדר הטיעון, וגזרה על הנאשם מאסר של שנתיים וארבעה חודשים, ושנתיים נוספות על תנאי.

בנוסף, היא חייבה אותו לשלם 7,000 שקל כפיצוי לחברתה של זוגתו, אותה תקף בבית הקפה.

 

עו"ד ראובן לדיאנסקי מנכ"ל "תנו לחיות לחיות", מתח ביקורת על החלטת בית המשפט לאשר את עסקת הטיעון. "חוק צער בעלי חיים קובע ענישה של עד שלוש שנות מאסר על התעללות, התאכזרות ועינוי של בעל החיים. הגיע הזמן שהתביעה ובתי המשפט יתייחסו לחייהם של בעלי החיים ביתר חשיבות. במקרה שכזה מן הראוי היה לקבוע את הענישה מקסימלית ובכך לאותת לציבור כי גם לבעלי חיים יש זכויות ומחובתנו להגן עליהן", אמר לדיאנסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ייצג את נאשם, עו"ד רועי קרן
צילום: דורון גולן
גם שחט חתול (אילוסטרציה)
באדיבות "תנו לחיות לחיות"
מומלצים