שתף קטע נבחר

הנסיך הארי נחשף באפגניסטן ויוחזר לבריטניה

דבר שירותו של הנסיך הבריטי באפגניסטן דלף, ובצבא הוחלט להחזירו מיידית מהחזית עקב הסיכון הרב. קודם לכן, הנסיך עצמו הביע את חששו בסרט וידאו שפורסם, והוסיף: "לא התקלחתי ארבעה ימים, אבל זה כיף להיות אחד מכולם"

"כשהסרט הזה יפורסם, כל לוחמי אל-קאעידה ותומכיהם יהפכו אותי למטרה ראשית" - כך אמר הנסיך הבריטי הארי בצילומי סרטון המסקר את שירותו בצבא הבריטי באפגניסטן, שפורסם לאחר שאתמול (ה') נחשפה עובדת שליחתו לחזית במאבק נגד הטרור האיסלאמי והטליבאן. בהמשך, הוחלט על החזרתו לבריטניה.

 

הצבתו של הארי במדינה שסועת הקרבות לא דווחה עד כה, על פי הסכם בין משרד ההגנה הבריטי לבין כלי התקשורת הבינלאומיים, בהם גם סוכנויות הידיעות. שני כלי התקשורת שעברו על ההסכם הם ירחון אוסטרלי ועיתון גרמני, וכך דלפה העובדה לתקשורת. מפקד הצבא הבריטי, הגנרל ריצ'רד דנאט, ציין כי הוא "מאוד מאוכזב" שלא נועצו עם בריטניה לפני הפרסום.

 

היום, לאחר פרסומים בנושא, גם משרד ההגנה הבריטי אישר כי בצבא הוחלט להחזיר מיידית את הנסיך בן ה-23, השלישי בסדר לכתר הבריטי, בתום חודשיים וחצי של פעילות באפגניסטן.

 

"כבר שבוע לא כיבסתי את הבגדים"

יחד עם יחידתו בצבא הבריטי, השתתף הארי בתקיפות אוויריות ובסיורים רגליים, הכוללים ירי לעבר חמושים החשודים בפעילות טרור. הוא הוצב במחוז הלמאנד הנפיץ בדרום המדינה, שם נמצאים מרבית מ-7,800 החיילים הבריטים שמשרתים באפגניסטן ונלחמים בלוחמי ארגון הטליבאן.

 

בראיון לעיתונאים וסוכנויות הידיעות, שנערך לפני הגילוי המפתיע, הודה הארי כי הוא חושש מפרסום שהותו באפגניסטן,

ודיבר גם על תנאי השירות: "לא התקלחתי כבר ארבעה ימים ולא כיבסתי את הבגדים שבוע, אבל זה נחמד להיות סוג של אדם רגיל לשם שינוי".

 

סבתו של הארי, המלכה אליזבת, היתה זו שסיפרה לו לראשונה על כך שיוצב באפגניסטן, אחרי שמוקדם יותר הביע את אכזבתו שלא יישלח לחזית בעיראק - בשל הסיכון שנחשף כעת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הארי, שוב הביתה
צילום: רויטרס
מומלצים