שתף קטע נבחר

נתניהו באשקלון: "לעבור מהתשה להכרעה"

בסיור באשקלון בלוויית ראש העיר, הזהירו חברי סיעת הליכוד: זה יגיע גם לאשדוד. יו"ר האופוזיציה הבטיח: "ננהג בממלכתיות, ניתן גיבוי לממשלת ישראל שתמגר את שלטון חמאס"

"שום מדינה לא הייתה מרשה לעצמה ירי של טילים לעבר עיר במדינה. חייבים לעבור מהתשה להכרעה". כך אמר הבוקר (יום א') יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו (הליכוד) בעת שביקר עם חברי סיעתו באשקלון. ראש העיר, רוני מהצרי, סקר בפני חברי הכנסת את נחיתות הרקטות בעירו. עד הצהריים נחתו בדרום כ-20 רקטות.

 

סוגיית המיגון ומוכנות התושבים עמדה במוקד הסיור. מהצרי אמר כי אשקלון מוכנה היטב, וכי התקיימו תרגילים במוסדות החינוך. לדבריו, במקומות אחדים בעיר מערכת "צבע אדום" לא פעלה, והעניין מטופל. הוא הוסיף כי בדומה לשדרות, יוקם באשקלון מרכז לנפגעי חרדה שיטפל בנפגעים מחוץ לבית-החולים, כדי לא לגרום להתמוטטות ולקריסה של בית-החולים.

 

"אין מיגון בכל העיר אשקלון", אמר ראש העירייה לחברי הכנסת. "פתחנו את המקלטים. קיבלנו סיוע לשיפוץ המקלטים בבתים המשותפים, ואנו נערכים לקראת מציאות חדשה שלא הייתה מוכרת לנו בעבר. זאת עיר של 120 אלף תושבים עם 26 אלף תלמידים במוסדות החינוך, שמשתרעת על 55 אלף דונם. אני לא מכיר כוונה למגן את כל העיר. לכן אנו קוראים לצה"ל לפעול בכדי להפסיק את הירי לעבר העיר".


חברי סיעת הליכוד מסיירים באשקלון, הבוקר (צילום: צפריר אביוב)

 

נתניהו: "לפני שנתיים וחצי התרענו על כך שהקטיושות יגיעו לאשקלון. ראש עיריית אשדוד שוחח עם ראש עיריית אשקלון אתמול - גם מתוך החשש הזה. מה שצריך לעשות זה לעבור למצב שהמדינה שולטת בגורלה; למגר את שלטון חמאס בפעילות צבאית-מדינית-הסברתית משולבת. ננהג בממלכתיות, וניתן גיבוי למשלת ישראל שתפעל כך".

 

ח"כ יובל שטייניץ: "הכתובת הייתה על הקיר. זה היה בשדרות, עכשיו זה באשקלון ולא אתפלא אם זה יגיע לאשדוד ולמקומות אחרים. הקטיושות הגיעו לעזה דרך מצרים ובאדיבותה. צריך להזכיר ששר הביטחון לשעבר מופז היה אחראי לפתיחת ציר פילדלפי".

 

חברי הסיעה ובכירי העירייה הגיעו גם לבית שנפגע אתמול בעיר. ליד הבית התגודדו עשרות מתושבי האזור, שטענו כי לא קיבלו כל הנחיות כיצד להיערך לקראת ירי רקטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התרענו לפני שנתיים וחצי". נתניהו
צילום: צפריר אביוב
מומלצים