שתף קטע נבחר

"שנים לא ספרו אותנו, עכשיו שימצאו פיתרון"

תושבי שדרות, שכבר שנים סופגים מטחי רקטות, כועסים שפגיעת כמה רקטות באשקלון הובילה למבצע צבאי. למרות שהם חשים כ"אזרחים סוג ב'", הם מקווים שאולי כעת תיפתר בעיית הטילים

האם דמם של תושבי אשקלון סמוק יותר משל תושבי שדרות? מזה שנים שתושבי שדרות ויישובי עוטף עזה סובלים ממטחי הקסאמים ורק כעת - לאחר פגיעת רקטות באשקלון - החליטה הממשלה לצאת למבצע צבאי ברצועה. למרות הכעס על האדישות רבת השנים, מקווים תושבי שדרות שאולי עכשיו יימצא פיתרון שישפר מצבם.

 

הנחיות פיקוד העורף: כך ננהג ב"צבע אדום"

 

"זה לא מעניין אותי אם ישכחו אותנו ויתייחסו רק לאשקלון כי מבחינת הממשלה זה חציית קו אדום",

אמר תושב שדרות, שרלי בן דוד. "אבל אם יימצא פיתרון עכשיו - זה מה שחשוב. הדבר היחיד שמעניין אותי זה שהילדים שלי יחיו בשקט".

 

גם את רפי גבאי, העובד באזור, מעניינת יותר השורה התחתונה: "הממשלה סימנה את אשקלון כקו אדום ושדרות כרגיל סומנה כסוג ב'. בכל אופן, אני מקווה שהממשלה תתחיל לפעול וככה גם פה המצב ישתפר".

  

"אני מרגיש כאילו אני לא אזרח של המדינה", הוסיף הרצל יצחקי, תושב שדרות ובעל מכולת "כלבו רחל" כבר 35 שנה. "אחרי שבוע של מה שקרה באשקלון כל המדינה עומדת על הרגליים. לנו יש את זה כבר שנים. למה לפני חמש או שש שנים אי אפשר היה להתחיל את הפעולה כמו היום? שדרות ויישובי עוטף הפכו להיות חומת המגן של המדינה".

 

לבכות עם התינוקות

יוסי פרץ, אב לארבעה, כבר כמעט התרגל לטרור הקסאמים בביתו - וכעת הם רודפים אחריו גם למקום עבודתו בתחנת הכוח של חברת החשמל באשקלון: "לא ספרו אותנו עד שלא נפלו 25 אלף קסאמים בשדרות. אני מרוצה מזה שיש מבצע צבאי, אבל האבסורד הוא שפתאום הצבא יוצא למבצע כשיש שישה טילים על אשקלון. 

 

"אתמול בלילה כשהיתה נפילת טיל בשדרות, יצאתי החוצה לראות איפה זה נפל ובגלל שזה היה בשטח פתוח, היה מאוד

שקט. הזדעזעתי כי פתאום יכולתי לשמוע את כל התינוקות בוכים. זה כל כך הכאיב, שזה גרם גם לי לבכות".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שחזר בסוף השבוע מיפן הביע קורת רוח מהתנהלות תושבי הדרום והדף את הטענות על ההבדל בהתייחסות לירי רקטות על אשקלון. "מבחינתי, תושב שדרות יקר כמו תושב אשקלון", אמר. "אנו תופסים באותה חומרה את הירי לעבר שדרות ולעבר אשקלון. נכון שלהרחבת המעטפת יש משמעות חמורה, אבל אנחנו נשבור את המשוואה שחמאס מנסה ליצור".


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה בשדרות. למישהו איכפת?
צילום: אמיר כהן
פגיעה באשקלון. למישהו איכפת!
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים