שתף קטע נבחר

אולמרט: שר שיצביע בניגוד לממשלה - יפוטר

"אין לי כוונה לשחק יותר משחקים", אמר ראש הממשלה לשרי קדימה - ודרש מהם להצביע בהתאם להחלטות הממשלה. בלשכת אולמרט הוסיפו: "שר לא יכול ללכת עם ולהרגיש בלי"

רס"ר משמעת: "שר שיצביע במליאת הכנסת בניגוד להחלטות הממשלה - יפוטר. אין לי כוונה לשחק יותר משחקים" - כך הודיע ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשרי קדימה, בישיבת השרים שנערכה השבוע.

 

לאולמרט נמאס לראות את שריו עושים דין לעצמם במליאת הכנסת בהצבעות שונות, והוא החליט לעשות סדר בקואליציה. בישיבה הוא אף הבהיר כי דבריו מופנים לכל סיעות הקואליציה ולא רק לחברי מפלגתו.

 

קצפו של אולמרט יצא לאחר שבשבועות האחרונים חוטפת הקואליציה מפלות מביכות במליאת הכנסת, בין היתר בגלל חוסר סדר בשורות הקואליציה ובקרב השרים. "ההתנהגות הזאת לא מקובלת", אמרו גורמים המקורבים לראש הממשלה. "לא פעם קורה מצב ששרים לא מגבים את החלטות הממשלה. לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית מתקבלות החלטות בממשלה,

והשרים עושים מה שהם רוצים. שר שלא מרגיש שלם עם ההחלטות, יכול להתפטר".

 

בלשכת ראש הממשלה ציינו כי "לממשלה, כקולקטיב, יש אחריות. זה מחייב את כולם. שר לא יכול ללכת עם ולהרגיש בלי".

 

גורמים בקדימה אמרו כי נראה שכעת, לאחר פרסום דו"ח וינוגרד, אולמרט מרגיש כעת בטוח יותר בעצמו. לדבריהם, "ראש הממשלה מרגיש יציב מספיק כדי לפזר איומים כאלה. עד עכשיו הוא שמר על פרופיל נמוך והשרים עשו מה שרצו, אבל עכשיו הוא מרגיש שהוא חייב לעשות סדר. הוא רוצה להראות שיש בעל בית לקואליציה הזו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. רוצה סדר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים