שתף קטע נבחר

350 דירות ייבנו בפינוי-בינוי בקרית אונו

חברת אשדר תוביל את הפרויקט, לאחר שבעיר כבר הושלם פרויקט דומה. כמאה בעלי בתים יקבלו דירות חדשות

פרויקט פינוי־בינוי השלישי בישראל צפוי גם הוא לצאת לפועל בקריית אונו: בימים האחרונים נחתם הסכם נוסף לפינוי־בינוי בין דיירים ברחוב רחבת השקד בעיר לבין חברת אשדר. לפי ההסכם ייהרסו 104 דירות, ובמקומן ייבנו 350 דירות בבנייני מגורים חדשים.

 

נציגי הדיירים במתחם הגיעו לרוב של 80% בפרויקט, אשר נמצא כעת באישור התב"ע (תוכנית בינוי עיר) אצל הרשויות. לפי הערכות, הטרקטורים יעלו על הקרקע בעוד כשנתיים, ועד אז מקווים נציגי הדיירים להגיע להסכמה גורפת.

 

ההישג הנוכחי של אשדר ושל הדיירים ברחוב רחבת השקד הוא החתמת רוב בעלי הדירות על ההסכם. בישראל קיימים עשרות פרויקטים תקועים של פינוי־בינוי אשר עיכובם מיוחס בדרך כלל לסירוב הדיירים להתפנות ולחוסר תמיכה של הרשויות.

 

במקרה זה, קידום ההליכים המהיר הושג בזכות ועד דיירים מאורגן אשר יוצג על ידי עורכי הדין מירה בורנשטיין ויעקב שמסיאן ממשרד הרטבי־בורנשטיין־בסון. נוסף על כך, סגן ראש העירייה והממונה על תיק פינוי־בינוי בקריית אונו, עמי כחלון, תומך בפרויקט והופיע בכנס דיירים, וכן הצהיר על תמיכת העירייה בפרויקט, כך שלכאורה גם מצד הרשויות לא צפויים עיכובים מיוחדים.

 

בעקבות המשא ומתן יקבל כל אחד מ־104 בעלי הדירות דירת ארבעה חדרים בפרויקט החדש, בתוספת חניה, מחסן ומרפסת פתוחה. נוסף על כך, החברה תממן לדיירים דמי שכירות לכל תקופת הבנייה, ערבויות בנקאיות להבטחת קבלת הדירות וערבויות להבטחת דמי השכירות. לפי ההערכה, שווי דירת ארבעה חדרים בפרויקט ינוע בין 350 ל־400 אלף דולר.

 

עד כה הושלם רק פרויקט של פינוי־בינוי אחד בישראל, גם הוא בקריית אונו, של חברת מצלאווי. בשבועיים האחרונים יצא לדרכו פרויקט נוסף, בכפר סבא. חברת אשדר מעורבת בפרויקטים נוספים של פינוי־בינוי אשר נמצאים כעת בשלבי אישור, וביניהם פרויקט להקמת חמישה מגדלים בני 42 קומות, 1,548 יחידות דיור ומרכז מסחרי של כ־20 חנויות במרכז ראשון לציון. פרויקט פינוי־בינוי גדול אחר של אשדר הוא בנווה מונוסון, שבו היא מתכננת לבנות 620 דירות בהשקעה כוללת של כ־450 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפני. פרויקט פינוי-בינוי של חברת מצלאווי בקריית אונו
אחרי
מומלצים