שתף קטע נבחר

רה"מ: יש להרחיב את סמכויות השלטון המקומי

אהוד אולמרט אמר במהלך כנס ערים תאומות שערך מרכז השלטון המקומי בירושלים כי הוא מודע לקשיים הביורוקרטיים שעמם מתמודדות הרשויות ומאמין בגמישות גדולה יותר בתחומי עבודתן. עם זאת, אמר ראש הממשלה כי "הביורוקרטיה איננה רק מחלה ממשלתית, היא גם ליקוי עירוני"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר הבוקר (ב') כי הוא מאמין בהרחבה הדרגתית ומבוקרת של התחומים הנמצאים באחריות ראשי הערים והרשויות ובגמישות גדולה יותר בעבודת השלטון המקומי.

 

אולמרט התייחס בכנס ערים תאומות בינלאומי שערך מרכז השלטון המקומי בבנייני האומה בירושלים בנוגע לקשיים הביורוקרטיים עמן מתמודדות הרשויות ואמר: "אני מודע לתסכול שנוצר אל מול מה שמצטייר כאטימות או כחוסר הבנה מספקת. אני מאמין במתן גמישות גדולה יותר לראשי הרשויות ובהרחבה הדרגתית ומבוקרת של תחומי אחריותן. נבטיח כי הכלים שיעמדו לרשות נבחרי הציבור בערים ובמועצות יהיו מגוונים יותר ומשמעותיים יותר.

 

"בשנתיים בהן אני מכהן כראש ממשלה סיירתי ברבות מערי ישראל. אני יודע שיש לכם (ראשי הרשויות - נ.ס) ציפיות רבות מהשלטון המרכזי ולא מעט טענות על הקשיים הנערמים בדרככם בבואכם לקדם יוזמות שונות. אני שומע מכם לא מעט על ביורוקרטיה מסועפת, על תהליכים מורכבים, בעיקר על השאיפה שלכם ליותר עצמאות כלכלית וליותר גמישות ניהולית ואחריות על מגוון המערכות הפועלות בתחום שיפוטכם.

 

"אין ספק שעל הממשלה מוטלת חובה לייעל את הביורוקרטיה ואת תהליכי קבלת ההחלטות במשרדיו השונים, אך חובה זו מוטלת גם עליכם, ראשי הערים והרשויות. הביורוקרטיה איננה רק מחלה ממשלתית, היא גם ליקוי עירוני. לעיתים יותר קל לרשויות לתקן חלק מליקויי הביורוקרטיה העירונית בהשוואה לאלו שמקורם בממשלה", הוסיף.

 

"מטרת משגרי הרקטות והמחבל בי-ם זהה"

בהמשך נאומו התייחס ראש הממשלה לפיגוע שאירע ביום חמישי שעבר בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, במהלכו נרצחו שמונה תלמידים. הוא פנה אל המשתתפים שהגיעו לכנס מרחבי העולם וביקש: "דמיינו ולו לרגע, לו היה חלילה מבוצע בעיר שלכם פיגוע טרור מסוג דומה ושמונה נערים מבני עירכם היו נרצחים בשל קיצוניות דתית. כיצד אתם הייתם חשים ונוהגים?

 

"תארו לעצמכם כי עירכם נתונה להתקפות רקטות יומיומית במשך שנים. גם אם הרקטות לא תמיד הורגות, הן פוצעות, מאיימות ומרעילות את מי שלידו הן נוחתות. מי לא יפחד במצב כזה? מי לא ירצה להגיב נוכח איום כזה? במשך 60 שנות עצמאות ישראל לעולם לא חדלנו מלהיאבק על קיומנו.

גם היום כוונת ארגוני הטרור המשגרים את הרקטות היא לפגוע באזרחי ישראל בדיוק כמו כוונת המרצח בפיגוע ביום חמישי - להפוך את חיינו כאן לבלתי נסבלים, להניא אותנו מדרך השלום ולפגוע בביטחוננו. אין סיכוי שהם יצליחו - הדרך קשה, הנסיבות מכאיבות, אך אין לי ספק בתוצאות. עם ישראל ינצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. תסכול מול אטימות
צילום: AP
מומלצים