שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה: תעמולת הבחירות תקוצץ בשליש

רוב חברי הכנסת סבורים כי תשדירי התעמולה הפכו לנטל על אמצעי השידור, על הציבור ועל המפלגות המשקיעות בהם הון עתק. ח"כ יצחק לוי, שיזם את החוק, הטיל ספק ביעילות התשדירים: "הציבור צוחק עלינו"

אכזבה לחובבי תשדירי התעמולה: מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק הקובעת כי יש לקצר את תשדירי התעמולה לפני הבחירות לכנסת.

 

עד היום, הוקצו לכל רשימת מועמדים לכנסת עשר דקות שידור בטלוויזיה ערב הבחירות. כמו כן הוקצו שלוש דקות דקות נוספות לכל רשימה עבור כל חבר כנסת מכהן. בכל הנוגע לשידורים ברדיו מקבלת כל רשימת מועמדים 25 דקות של תעמולה ושש דקות לכל ח"כ בכנסת היוצאת.

 

על פי החוק החדש, יקוצר למעשה זמן השידור בכשליש. בטלוויזיה תזכה כל רשימת מועמדים לשבע דקות שידור, וכן שתי דקות לכל ח"כ שכיהן בכנסת היוצאת. ברדיו יוקצו מעתה 15 דקות לכל רשימה וארבע דקות לכל ח"כ. עוד קבעה הכנסת כי במקום שלושה שבועות, ייארכו שידורי התעמולה שבועיים בלבד.

 

יושב ראש ועדת חוקה, חוק ומשפט, ח"כ מנחם בן-ששון (קדימה), אמר בעקבות אישור חוק: "יש לקצר עוד יותר את זמן שידורי התעמולה, אך עלינו לעשות זאת בהדרגתיות. שידורים אלה הפכו לנטל על אמצעי השידור, על הציבור ועל המפלגות המשקיעות בהם הון עתק.

 

"יושבי ראש ועדת הבחירות המרכזית בשנים האחרונות, השופטים אליהו מצא, מישאל חשין ודורית בייניש, הביעו את דעתם בסוגיה. הרוב הגדול שבמסגרתו אושר החוק מעיד על כך שחברי הכנסת חושבים גם כן כי מדובר בעול שעלינו להוריד מכתפיהם של הנוגעים בדבר", הוסיף ח"כ בן-שושן.

 

ח"כ יצחק לוי (האיחוד הלאומי-מפד"ל), שיזם את החוק, אמר כי המפלגות משקיעות את מיטב כספן על מפיקים, במאים, מאפרים וצלמים, ב"צילום תקריב כזה וצילום תקריב אחר. אחר-כך נגמר הכסף, ואז חוזרים לתשדירים - עוד פעם אותו תשדיר, ועוד פעם אותו תשדיר, ועוד פעם אותו תשדיר. הציבור כבר צוחק עלינו. מה שבטוח זה שנחסוך הרבה כסף, ומה שבטוח, שזה האזרחים ישמחו מזה, מכיוון שהם יידעו שזה יותר מרוכז, ואולי גם יראו יותר".

 

  • למגיבים: סמנו תחילה אם אתם בעד קיצור תשדירי התעמולה - או נגד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוי. חסכון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים