שתף קטע נבחר

ישי: הקריאה להקפיא הבנייה בבירה - לא חוקית

יו"ר ש"ס ושרי מפלגתו סיירו בגבעת-זאב על רקע הפשרת הבנייה במקום. השר ישי תקף את הביקורת שהצעד עורר ברחבי העולם, אך אמר: "אם זה יביא להפסקת השיחות, אולי טוב שכך"

"האמריקנים דורשים הקפאה בנייה, אז נבהיר להם שאין הקפאה. האם האמריקנים דרשו גם מהפלסטינים - שבונים ללא היתר רבבות יחידות דיור - להקפיא את הבנייה?" כך אמר היום (ג') יו"ר ש"ס וסגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, בעת שסייר עם שרי מפלגתו בשכונת גבעת-זאב עילית החדשה. במקום נמצאות בשלבי בנייה מתקדמים כ-400 יחידות דיור, ומתוכננות אלפי יחידות דיור נוספות.

 

ישי אמר כי הוא מצטער שהייתה הקפאה מלכתחילה. "ההקפאה לא הייתה במקומה. אי אפשר להקפיא את הבנייה בירושלים, בעוטף ירושלים ובגושי ההתנחלויות. צריך לבנות עוד אלפי יחידות דיור באזור".

 

בראשית השבוע הנחה שר הבינוי והשיכון - בתום התייעצויות עם ראש הממשלה - להפשיר את הבנייה שהוקפאה בגבעת-זאב, אך בבית"ר-עילית ובמודיעין הבנייה עדיין מוקפאת באתרי הבנייה השונים. השר ישי אמר כי גם בעניין זה תפעל ש"ס כדי להפשיר את הבנייה.

 

"אי אפשר להקפיא בנייה בירושלים ובעוטף ירושלים", אמר יו"ר ש"ס. "אני ער לכל הרעש מהעולם והקריאות לא לבנות בירושלים ובגושי ההתנחלויות. זה לא לגיטימי ולא נכון. אם זה יביא להפסקת השיחות, אולי טוב שכך. הבנייה תימשך בבית"ר-עלית, באפרת ובגושי ההתנחלויות".

 

לסיור של שרי ש"ס הצטרף גם ח"כ אברהם רביץ (יהדות התורה) שאמר ל-ynet כי הוא צופה התרחבות משמעותית בגבעת-זאב, כמו גם בבית"ר-עילית ובמקומות נוספים. "המדינה השקיעה כספים רבים בפיתוח. צריך להוציא מכרזים באופן מיידי, ולהמשיך לבנות בכל מקום בכל השטחים אשר יהיו תחת שלטון ישראלי על פי הסכם הקבע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הבנייה תימשך". ישי
צילום: ודים דניאל
מומלצים