שתף קטע נבחר

נלכדו 30 חשודים שהורידו סרטי פורנו של קטינים

הם נעצרו במבצע ארצי שנערך בעקבות קבלת פרטיהם מהאינטרפול. החשודים החזיקו חומרי פורנוגרפיה שבהם השתתפו קטינים

האינטרפול עוקב אחריכם: 30 ישראלים מכל רחבי הארץ חשודים שהחזיקו תמונות וסרטי פורנו של קטינים, שהורידו מאתרים שונים. הם עוכבו לחקירה הבוקר (יום ד') בעקבות תלונות שהתקבלו מהאינטרפול. בחיפוש בבתי החשודים נתפסו מחשבים ומדיה דיגיטלית הקשורה לחקירה.

 

העצורים חשודים בהחזקה ופרסום של חומר תועבה הנוגע לקטינים באמצעות האינטרנט. את מבצע מעצרם ניהלו כל מחוזות המשטרה ויחידת לה"ב 433. בין העצורים - דירקטור לשעבר בקרן הון סיכון, שהודה והורשע בשעתו בהחזקת פרסומי תועבה של קטינות. לאחר חקירה ראשונית, תחליט המשטרה אם לבקש את הארכת מעצרם של החשודים.

 

בתקופה האחרונה התקבלו במשטרה תלונות באמצעות האינטרפול, ולפיהן גולשים ישראלים נכנסו לאתר לגיטימי שנפרץ והוכנס אליו חומר תועבה הנוגע לקטינים, והורידו אותו למחשביהם. החומר כלל תמונות שהושגו על-פי החשד תוך ניצול קטינים.

 

מחוזות המשטרה עיכבו הבוקר 22 חשודים לחקירה, ומפלג עבירות המחשב של יחידת לה"ב עיכב לחקירה שמונה חשודים נוספים. בין החשודים אין קשר.

 

במפלג עבירות מחשב הדגישו כי האינטרנט הוא אמנם כלי זמין ונגיש לכל, לרבות לקטינים, אולם הפיקוח והבקרה עליו מוגבלים ביותר. מאפיינים אלו הפכו אותו כר נוח לביצוע עבירות פליליות, שונות ומגוונות הכוללות גם עבירות מין. התופעה הינה בעלת היקף נרחב, אשר השלכותיה חורגות מעבר לגבולות המדינה.

 

החומר הפדופילי עצמו כולל סרטים ותמונות, ומופק תוך פגיעה פיזית בקטינים מכל רחבי העולם. החזקתו מהווה עבירה בישראל והפצתו מהווה עבירה מסוג פשע.

 

במשטרה אמרו כי קהילת הפדופילים העולמית נעזרת בשירותי "האקרים" שפורצים לאתרים לגיטימיים, ואלה משתלטים על שטחי אחסון ושרתים "תמימים" כדי להפיץ חומר פדופילי. 

 

לפני כחודש עצרו חוקרי מפלג עבירות מחשב ביחידת לה"ב 433 עשרה בני אדם מרחבי הארץ, בחשד שנכנסו לאתרי פדופיליה והורידו חומר אסור שבו מוצג ניצול של קטינים. במשטרה סיפרו כי החקירה נגדם נמצאת בשלבים האחרונים וכי התיקים יועברו בקרוב לפרקליטות. במשטרה הדגישו כי תכלית הפעילות היא ליצור הרתעה בתחום עבירות המתבצעות באינטרנט בכלל, בדגש על עבירות המתבצעות כלפי קטינים בפרט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה.
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים