שתף קטע נבחר

האסירים בגואנטנמו יורשו לשוחח בטלפון

הצבא האמריקני הודיע כי ירשה לאסירים בבית הכלא המבודד במפרץ גואנטנמו לשוחח בטלפון עם בני משפחתם. "אני לא יודע אם זה יוציא אותו מהדיכאון או יהרוס אותו", אמר עורך דינו של אסיר שלא ראה מעולם את בתו בת השש

הצבא האמריקני הודיע הלילה (ד') כי האסירים בבית הכלא הצבאי במפרץ גואנטנמו יורשו לשוחח בטלפון עם יקיריהם. עדיין לא ידוע מתי תיכנס ההחלטה לתוקף, אך מדובר בצעד משמעותי עבור האסירים בבית הכלא המבודד, בו מוחזקים כ-275 חשודים בטרור.

 

עד כה טען משרד ההגנה האמריקני כי האסירים לא מורשים לשוחח בטלפון עם בני משפחותיהם מסיבות ביטחוניות. רק במקרים חריגים, כגון מוות במשפחה, הורשו האסירים לשוחח עם יקיריהם. הם מתקשרים עם העולם רק באמצעות עורכי דינם והתכתבויות בדואר.

 

"אאמין לזה כשאראה את זה" 

דובר בית הכלא, אד בוש, אישר כי אכן התחילו ההכנות לקראת יישום ההחלטה, אך סירב להציג לוח זמנים או לספר אילו אסירים יורשו לשוחח בטלפון.

 

מארק פאלקוף, פרופסור מאוניברסיטת אילינוי המייצג 17 אסירים בגואנטנמו, סיפר כי לאחד מלקוחותיו יש ילדה בת שש שאיתה מעולם לא דיבר. "אם להיות כנה, אני לא יודע אם לדבר איתה יוציא אותו מהדיכאון או פשוט יהרוס אותו". הוא הוסיף כי האסיר הגיע למצב נפשי כל כך קשה, עד שביקש מעורכי דינו שלא ייפגשו אותו יותר.

 

קנדנס גורמן, עורכת דין של אסיר בבית הכלא, סיפרה כי בביקורה האחרון בגונטאנמו למדה כי האסירים יוכלו לשוחח עם בני משפחתם מדי חצי שנה למשך שעה. "אני אאמין לזה רק כשאראה את זה", אמר וולס דיקסון, המייצג גם הוא מספר אסירים בבית הכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בית הכלא בגואנטנמו. ארכיון
צילום: איי פי
אסירים בגואנטנמו. ארכיון
באדיבות אמנסטי ישראל
מומלצים