שתף קטע נבחר

ירושלים: חשד להתעללות בשני אחים שנכוו

בן שלוש וחצי הובהל במצב קשה מאוד לבית-החולים כשהוא סובל מכוויות ועל גופו סימני פגיעה. אמו שהתה בלילה עם אחיו הגדול שסובל אף הוא מכוויות בבית-החולים. המשטרה בודקת חשד למעורבות חמורה בפלילים ולסדרה של התעללויות נגד הילדים, ועצרה את האם

פעוט בן שלוש וחצי פונה הבוקר (יום ד') במצב קשה מאוד מביתו לבית-החולים "שערי-צדק" בבירה, כשהוא סובל כוויות קשות ועל גופו סימני פגיעה. אחיו מאושפז מאתמול במצב קל, וגם הוא סובל מכוויות. אחד הכיוונים הנחקרים הוא התעללות בילדים, אולי מצד שמרטפים. אחר-הצהריים עצרה המשטרה את האם. מאוחר יותר נעצרו האב ומכר של המשפחה.

 

האם אינה משתפת פעולה עם החוקרים, והאב לא אותר עדיין. אמם של השניים ביקשה משכנהּ בשכונת נחלאות בירושלים לבדוק מדי כמה שעות מה שלום הפעוט, מפני שסעדה את בנהּ הגדול יותר שמאושפז בבית-החולים. השכן הוא שהזמין את ניידת טיפול נמרץ הבוקר כדי לטפל בפעוט.

 

האח הגדול סובל אף הוא מכוויות, ולכן עולה חשד למעורבות חמורה בפלילים ולסדרה של התעללויות נגד הילדים. אחד הכיוונים שנחקרים הוא מעורבות של שמרטפים שנשכרו לטפל בילדים. בשעות הבוקר הועבר הפעוט להמשך טיפול בבית-החולים הדסה עין-כרם.

 

מנהל חדר מיון ילדים בהדסה עין-כרם, ד"ר יורם בן יהודה, סיפר ל-ynet על מצבו של הילד. "הוא הועבר בשעות הבוקר מ'שערי צדק' בגלל חשד לדימום תוך-גולגולתי. הילד הגיע מחוסר הכרה ומונשם - לאחר שעבר החייאה מלאה על ידי צוות מד"א בביתו, הכולל הנשמות, עיסוי לב ותרופות החייאה. בשלב זה הילד עדיין מחוסר הכרה ומונשם באמצעות צנתר שהוחדר לכלי הנשימה. מצבו קשה.

 

"יש סימנים לפגיעה בילד. איננו יודעים מה קרה, אך יש חשד לדימומים תוך-גולגולתיים ויש על גופו סימני כוויה. הילד מאושפז במחלקת טיפול נמרץ ילדים וקשה להעריך את מצבו, משום שילד בגיל הזה ללא-הכרה נמצא בסיכון".

 

במקרה אחר הבוקר נפצע פעוט בן שנה וחצי ממודיעין באורח קשה, בעת שנפל מספה בביתו ונחבט בחוזקה בראשו. הפעוט סובל מדימום פנימי והובהל לחדר הניתוחים.


פורסם לראשונה 12/03/2008 13:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בית-החולים הדסה עין-כרם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים