שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  על משרתות וגבירות

  האופרה הקומית הקצרה "המשרתת הגבירה" מאת פרגולזי תציג בעיבוד חדש בביצוע הרכב בארוקדה ואורחים

   

  רגע לפני פורים מעלה תזמורת בארוקדה הפקה ייחודית לאופרה הקומית הקצרה "המשרתת הגבירה" מאת פרגולזי. בהפקה, שתעלה הערב (ד') בבכורה במרכז וייל בכפר שמריהו, ישתתפו השחקן יהודה לזרוביץ', הזמרת הילה בג'יו וזמר הבס הפולני מארק ז'פקה, מוזיקאי שמתמחה בביצוע מוזיקה עתיקה ומלמד באקדמיה למוזיקה בלייפציג.

   

  "המשרתת הגבירה" נכתבה במקור כאינטרמצו, אופרה קטנה ללא ערך חיים עצמאי שבוצעה לא פעם במהלך הפסקות בהפקת אופרה גדולה. לאורך השנים הפכה ליצירה אהובה ומבוצעת שהצליחה לשרוד את שיני הזמן ובוצעה בבתי אופרה רבים ברחבי אירופה.

   

  גיבורת האופרה היא משרתת שמבקשת להינשא לאדונה הנרגן ורוקחת לשם כך מעשייה שלמה שבסיומה תהפוך לגבירה. את הליברית לאופרה תרגמה ועיבדה למחזה רחל עזוז.

   

  תזמורת בארוקדה הוקמה לפני כשנה וחצי ופועלת כתזמורת ייחודית

  שמתמחה בכלים אותנטיים עתיקים. 12 חברי ההרכב הם בוגרי אקדמיות מובילות בעולם שבחרו לפעול בישראל. התזמורת מנגנת ללא מנצח ואופן ניהולה נעשה בדרך של שיתוף מלא בין כל חבריה. כלי הנגינה של ההרכב ובכלל זה כינורות, ויולה דה גמבה, ויולונה וכלי הנשיפה, נבנו על ידי חברי בארוקדה עצמם.

   

  הפרויקט הנוכחי הוא קופרודוקציה ישראלית-פולנית, שנעשתה במסגרת שנת פולין בישראל שהובילה לשיתוף הפעולה עם מארק ז'פקה. הפרויקט יתארח ב-15 במרץ במרכז ענב בתל אביב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לזרוביץ'. מתוך ההפקה
  צילום: בועז ברנאי
  לאתר ההטבות
  מומלצים