שתף קטע נבחר

ארה"ב: הסבתא לא ויתרה - והכניעה את השודד

סבתא זפטה: קשישה בת 83 מניו-מקסיקו הצליחה לסכל ניסיון שוד אלים באמצעות מעט דלק, כוח הזרוע והרבה נחישות. ברני גרסיה, סבתא רבא למספר נכדים, סיפרה כי אלמוני ניגש אליה בעת שעצרה בתחנת דלק עם מכוניתה, וביקש ממנה כסף. כשסיפרה לו כי בזבזה את כל המטבעות שהיו ברשותה כששילמה על הדלק - הוא ניסה לגנוב את תיקהּ.

 

"למזלי, ליפפתי את הרצועה של התיק פעמיים סביב ידי. הוא לא יכול היה למשוך את התיק ולברוח", סיפרה גרסיה והוסיפה כי במהלך המאבק עם השודד, היא אף התיזה עליו בנזין. השניים לא הרפו מאחיזתם והמשיכו להיאבק על התיק, אך השודד הפיל את גרסיה לרצפה וגרר אותה כמה מטרים - בעודה אוחזת בתיקהּ.

 

המאבק הסתיים כאשר עובר אורח הבחין בעימות. "הוא ציווה על השודד: 'תשחרר אותה'", שיחזרה הקשישה. השודד זינק בתגובה לרכב שהמתין לו בתחנת הדלק ונמלט מהמקום. הוא נעצר כעבור מספר דקות, מאחר שעד ראייה הספיק לרשום את מספר הרכב, שהיה גנוב. 

 

גרסיה ועד הראייה זיהו את השודד בתחנת משטרת סנטה פה שבמדינת ניו-מקסיקו. החשוד ושניים 

 מחבריו שהיו עימו במכונית נעצרו בחשד לשוד וקשירת קשר. "הם נתפסו ואני מאוד מרוצה", אמרה.

 

עוד סיפרה הקשישה כי היא כלל לא נפגעה בתקרית ולכן סירבה לקבל טיפול רפואי. אולם לאחר שחזרה הביתה היא חשה בחולשה והלכה לישון. למחרת היא התעוררה כשגופה כואב. בנה, כבאי לשעבר, בדק אותה כדי לברר אם נפגעה. "בני שאל אותי: 'למה לא עזבת את התיק?' אז עניתי לו: 'בחיים לא! התיק הזה שלי ואני מתכוונת להילחם על מה ששלי'", סיכמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים