שתף קטע נבחר

עלו ברשת: כמה זמן נותר לכם לחיות?

סרטים דוקומנטריים משפחתיים לכל אחד, קהילת מטיילים ישראלית, טי-שירטים מעוצבים, גוגל ליהודים והביצוע הקוריאני ל"היי ג'וד". אתרים חדשים ומומלצים

פייבוריט

סיפורי סבתא - הבמאי הצעיר נתאי פרץ מציע בתשלום את כישוריו המקצועיים לכל אדם שרוצה להנציח את תולדותיו ולשמר את עלילת המשפחה לטובת הדורות הבאים במתכונת של סרט דוקומנטרי משפחתי. בשנים האחרונות יש לא מעט גורמים שמציעים שירות דומה בתשלום, וגם לאתר שהקים נתאי פרץ יש מגמות שיווקיות. עם זאת, בחרנו להציג אותו בפניכם כי בעינינו הוא בנוי כמופת לאתרים מסוגו. פרץ בחר לייצר דיאלוג רך ואישי עם הגולשים, השקיע בעיצוב, שילב תוכן ערכי, תמונות וקטעי וידאו מהארכיון הפרטי של משפחתו, כותב שם בלוג אישי ברוח נוסטלגית, ואם לא די בכך – יצר סדרה של קטעים מבוימים, בהם שחקן מקצועי מציג כל קטיגוריה באתר. ההיכרות עם האתר של פרץ משכיחה לחלוטין את מגמותיו השיווקיות, ומציגה חוויית גלישה חכמה, אסתטית ומרגשת. (שלח: ברוך).

 

השימושיה

מקבץ כתובות ואתרים יעילים ששווה להכיר:

 

אי-טריפ – אחרי שש שנים שבהן ארגן והפיק לצד עבודה במשרה מלאה עשרות טיולי משפחות מוצלחים עם חבריו לעבודה, החליט אלי להקים את "אי טריפ", אתר קהילתי איכותי ויעיל, שתכליתו גיבוש קבוצות מטיילים על בסיס משפחתי, ובו הוא מרכז את כל הידע שצבר בתחום. "אי טריפ" מאפשר לגולשים להצטרף לקבוצות מטיילים פעילות, להקים קבוצות חדשות או לחפש שותפים לטיולי משפחה מאזור המגורים הקרוב. ההתאמה בין חברי הקבוצה יכולה להתקיים בהתאם לגיל הילדים, סוגי הטיולים המועדפים או משך הטיול הרצוי. הנרשמים לאתר יכולים לשתף במידע, להמליץ על מסלולים ומדריכי טיולים, להציע אתרי אוכל, מקומות לינה ואטרקציות, לקבוע מועדים ומסלולים, ולתכנן ביחד עם חבריהם לקבוצה את מהלכי הטיולים. יפה.

 

בו-טי – בוטיק ישראלי מקוון לטי-שירטס בעיצוב מקורי וצעיר. הפעלתו של האתר נראית מהלך עסקי נועז, שכן ידוע שהישראלים אוהבים "למשש את הסחורה", אולם הרצינות וההשקעה באיכות האתר, והעובדה שהוא מציע אוסף מגוון וחביב של חולצות טי ומיזעים (סוויטשירטים) בעיצוב לא שגרתי – ראויים לתמיכה ולאימוץ חם בידי הגולשים. מפעילי האתר מספרים שפנו אישית למעצבים רבים, וכיתתו רגליהם בין חנויות במאמץ להציג פריטים מעניינים בלבד, אף שרבים ניסו להניא אותם מכך, כי "אי אפשר לעבוד באינטרנט". כל העיצובים מוצגים בצילומים איכותיים, ניתנים לרכישה דרך האתר ומחיריהם סבירים. במקביל, מוזמנים הגולשים לצלם פריטים מקוריים שמצאו בחנויות, להעלותם לאתר, ולאפשר גם לגולשים אחרים לרכוש אותם.

 

לוח עברי - ממיר תאריכים לועזיים ללוח השנה העברי. (שלחה: מרים רוטברגר).

 

ג'וגל – גוגל מגויר, המאפשר חיפוש ממוקד של תכנים הקשורים לתורה, לתלמוד וליהודים, ובמקום ה"אני מרגיש בר-מזל" המוכר של גוגל מציע את השירות "אני מרגיש קדוש".

 

חברה משפחתית – "המערבל המשפחתי" הוא שמו של שירות ישראלי חינם לבניית עצי משפחה דינמיים, על בסיס המבנה של רשת חברתית. האתר מאפשר לכל חבר בעץ המשפחה לפתוח כרטיס אישי, לפרסם תכנים והודעות בלוח, לזמן אירועים ולשתף אלבומי תמונות.

 

שעת האדמה – הבלוג הזה פועל כחלק ממסע ההסברה לקראת "שעת כדור הארץ", פעולת ההחשכה היזומה שנועדה לעורר מודעות כלפי תהליך ההתחממות הגלובלית. בישראל יצוין האירוע ב-27 במארס הקרוב, מ-20:00 ולמשך שעה אחת. הבלוג אמנם שחור בעיצובו, אך ירוק במהותו, הוא נכתב בידי איל רופא, ומביא חדשות בענייני אקולוגיה ורעיונות כיצד ניתן למנוע נזקים סביבתיים גם בסביבתנו הקרובה.

 

איי-ווידג'ט – אתר ישראלי חדש מרכז ווידג'טים (תוכנות קטנטנות וחופשיות, שמאפשרות ייבוא או תצוגה של תכנים לפי טעמכם ישירות למחשב האישי) בכל נושא: חדשות, בידור, ספורט, יהדות ומשחקים.

 

מחשבון החיים – שאלון מקוון שיעזור לכם לקבוע מה גילכם הווירטואלי, כלומר לא הגיל הביולוגי, אלא הגיל המתאים להרגלים ולאורח החיים שלכם. המחשבון ינתח את אורח החיים שלכם מול סטטיסטיקות ידועות, ובסופו של התהליך יקבע כמה שנים אתם עוד צפויים לחיות. (שלח: מור אלזון).

 

עוסיפדיה – גידי אברמוביץ הקים את "האנציקלופדיה העברית המקוונת לעבודה סוציאלית" בממשק המוכר של וויקיפדיה, במטרה לבאר מושגי יסוד בעבודה סוציאלית, ולאפשר לאנשי מקצוע וסטודנטים נגישות למידע שנחשב נדיר למדי בתחום זה. האתר כולל כבר עתה יותר מ-300 מושגים וכ-110 קישורים רלוונטיים. עריכת המושגים מותרת למשתמשים רשומים בלבד.

 

בית 2 – שער גלישה ואינדקס אתרים הניתן להתאמה אישית. האתרים הבולטים בכל קטיגוריה מוצגים בלוגו המוכר שלהם, והגולש יכול לקבוע את מיקומה של כל קטיגוריה, בהתאם למידת השימוש שלו בה. (שלח: ינון).

 

חדש בטיוב

מקבץ מהסרטונים החמים ביותר באתרי הווידאו

 

ושוב, מאט דיימון – המשולש שרה-ג'ימי-מאט לא מפסיק להסעיר את הטיוב. הקומיקאית שרה סילברמן הכינה קליפ לבן זוגה, הבדרן ג'ימי קימל, ולו הייתה תשובה מוחצת.

 

באתר הוידאו הועלה לפני מספר חודשים קטע בו מאט דיימון הגיע סוף סוף לתוכניתו של קימל. קימל נוהג לסיים את תוכניתו בהתנצלות קבועה למאט דיימון, שבגלל קוצר הזמן נדחה הראיון איתו למועד אחר, ואף שהפעם דיימון אכן מתיישב שופע חיוכים על ספת האורח, בגלל ההקדמה הארוכה של קימל, התוכנית מסתיימת לפני שהספיק לפתוח את פיו. (שלח: עמית פל).

 

ברבור נוסח סין – קטע יפהפה ועוצר נשימה מתוך הבלט אגם הברבורים בביצוע להקת מחול סינית. גם אם ראיתם עשרות גרסאות של היצירה, גם אתם תמצאו שהגרסה הזו מדהימה מכולן. (שלחה: קרין אלון).

 

ברוקבק בין כוכבים – מאש-אפ ע-נ-ק ויצירתי במיוחד של "מסע בין כוכבים" עם הר ברוקבק.

 

יורה לעניים – מה עושים כשרוצים להפיק גרסה עצמאית לשובר קופות הוליוודי אבל התקציב שלכם מסתכם בחיבוק מהבמאי? עושים את הסרט בבית, תוך שימוש בכל מה שיש. הנה, למשל, הגרסה לעניים של "פארק היורה" - חסרת אפקטים, רבת השראה ומטורללת לגמרי. (שלח: עמית פל).

 

חשמל לעניים – ואם כבר הפקות דלות תקציב, כך תהפכו את החלון הידני העתיק בטנדר הטרנטה שלכם לחלון חשמלי מהיר ואלגנטי. (שלח: אלדד גל).

 

מוזיקה

 ארבעה קטעים בביצוע לא שגרתי (שלח: עמית פל):

 

לגור בתוך צונאמי – סרטון שהוא חובת צפייה: צילומים מופלאים של קרב איתנים בין האדם לטבע – גלים סוערים בגובה עשרות מטרים מתקיפים מגדלורים שנבנו על צוקים מבודדים בים. הפרט המפתיע הוא שבתחתיתו של כל מגדל כזה ניצב בית המגורים של מפעיליו, שחייהם מתנהלים, הלכה למעשה, בתוך צונאמי.

 

עשן על המים – וכמעט באותו עניין: הנה מכונית עתידנית בהשראת ג'יימס בונד - מעוצבת כחללית, נוהגת את עצמה, מזהה הולכי רגל ועוצרת למענם, ובעיקר – ממשיכה לנסוע גם בתוך המים. כן, בתוך.

 

הוא קוסם – קוסם יפני מוזר מצליח לעבור דרך שולחן. כלומר – ממש דרכו. (שלחה: קרין אלון).

 

אוכל אוויר – וזה מה שקורה כשהכלבלב המשפחתי רוצה לאכול קצת אוויר. (שלח: עמית פל).

 

פספוסים - צרורות של פספוסים שיכאיבו לכם את הבטן

 

ייתכן כי חלק מהאתרים לא יהיו זמינים עקב עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמה זמן נותר לכם?
צילום: index open
מומלצים