שתף קטע נבחר

מוכיח את עצמו

אחרי שנה במהלכה הם השתעשעו ביחד עם השירים, יהלי סובול ורע מוכיח מוציאים אלבום משותף. האזינו לסינגל ראשון מתוכו

באחת ההפקות המוזיקליות של אדם הורביץ, יהלי סובול תפס את הבס ורע מוכיח התיישב מאחורי התופים. זו היתה הפעם הראשונה ששני המוזיקאים זכו לנגן אחד עם השני. אחרי שהתחברו מוזיקלית והחלו לעבוד יחד, הם גם החליטו להוציא אלבום חדש ואתם זוכים להשמעת בכורה של הסינגל הראשון - "חייל להשכיר".

 

"היה לי אוסף של שירים בבית ואחרי שניגנתי עם רע, נדלקתי על הרעיון שהוא יפיק אותם", נזכר סובול, "רע בא אלי הביתה לשמוע אותם ואחרי שנה ביחד שהשתעשענו עם השירים וחיפשנו להם כל מיני עיבודים, הרגשנו שהתקליט הוא משותף. אמנם המילים והלחנים הם שלי, אבל ההפקה והעיבודים הם של רע".

 

ליצירה הם החליטו לקרוא "אל דוראדו", בעקבות שיר באלבום שנושא את השם. "אל דוראדו היא ארץ דמיונית", מסביר סובול, "היו תקופות שחשבו שהיא אמיתית אבל בסופו של דבר זה מין מקום דמיוני ובו הכל אופטימי ועשוי מזהב. בתקליט יש תחושה של נסיעה. כאילו כל הזמן נוסעים למקומות ובעיקר למקומות דמיוניים".


סובול ומוכיח. באמצע כביש (צילום: ורד אדיר)

 

מבחינת סובול, שמחלק את זמנו בין "מוניקה סקס", מופעי הסולו שלו, הפרויקטים המוזיקלים וכתיבת ספרים, לא מדובר בפרויקט צדדי אלא בדבר העיקרי בחייו המוזיקליים. "הוא באמצע הכביש",

צוחק סובול ומסביר על התהליך היצירתי , "לפעמים יש תקליטים טובים אבל באולפן נאבקו איתם והיה קשה ליצור איתם, אני חייב להגיד שפה היתה לנו חוויה ממש מענגת. קמתי בבוקר ורציתי ללכת לאולפן. תפסנו ראש ביחד ומסתבר שיש לנו הרבה דברים משותפים. לא היינו לחוצים ולא היה לנו דד-ליין".

 

מוכיח מוסיף: "אין ספק שזה מענג כשאתה מרגיש חופשי ובטוח מספיק לקבל את דעת האחר, יש בזה תחושה של אחווה ושיתוף. יהלי יודע לתת לי קונטרה".

 

ואיך יתקבלו השירים החדשים? "אני באמת לא יודע", אומר סובול, "תודה לאל, עד היום, כל תקליט שהוצאתי במסגרת הלהקה או לבד, גם הגיע קהל. יש קהל שמכיר ותומך ומגיע כבר כמה שנים, אני מקווה שהם ימשיכו להתעניין וימשיכו להגיע להופעות. מעבר אליהם, מי שבא - ברוך הבא".

 

חייל להשכיר / מילים ולחן: יהלי סובול

יום מתחיל, יום נגמר

הדירה נקייה, הדירה מלוכלכת

טלוויזיה עד השינה

יצרים רדומים מול ערוץ האופנה

שכבה של מילים על העור כמו פריחה

נסיעה להודו חזרה בתשובה

 

שקרים נפגשים על נייר

מלכת הקרח מחכה על הבר

היא חולמת על נמלי תעופה

וקמה בבוקר יותר עייפה

כותב שורה ומת מבושה

חייל להשכיר במלחמה לא קדושה

 

רוצה להיות חופשי

חופשי

מכל השדים

כל כך הרבה שנים

עם כל השדים

 

מסתכל על הדפים הריקים

הדד ליין הגיע ואין ממתקים

מנסה להרוויח קצת זמן

חולם על עבירה של צווארון לבן

 

הייתי בורח אבל אין לי לאן

הקירות של הכלא זורמים לי בדם

צריך לסנן את הכל מחדש

להשיל את העור הישן כמו נחש

להפריד את הזהב מהקש

אני חייב להתחיל מחדש

 

חופשי, חופשי, חופשי

מכל השדים

כל השדים

כל כך הרבה השנים

עם כל השדים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סובול ומוכיח. תחושה של נסיעה
צילום: ורד אדיר
לאתר ההטבות
מומלצים