שתף קטע נבחר

נבחרת איראן מינתה מאמן אמריקני

שרות איי.פי מדווח כי גארי למון הוא האזרח האמריקני הראשון המתמנה על ידי ממשלת איראן לתפקיד רשמי. מזכיר איגוד הכדורסל האיראני: "ארצות הברית היא חלוצה בענף הכדורסל. אנחנו צריכים לשפר את הדרוג שלנו באסיה"

איגוד הכדורסל האיראני מינה לתפקיד מאמן הנבחרת הלאומית, מאמן אמריקני. גארי לה-מון (48), תושב אוקלומה, החל את תפקידו בשבוע שעבר, במטרה לשפר את מצבו של הכדורסל באיראן. לה-מון הוא האזרח האמריקני הראשון שמתמנה לתפקיד רשמי על ידי ממשלת איראן, מאז המהפכה של האייטולה חומייני. ללה-מון יש כבר ברזומה אימון של נבחרת ערבית. בשנה שעברה אימן את נבחרת קטאר, ושמו הפך למוכר בעולם הכדורסל הערבי.
מזכיר איגוד הכדורסל האיראני, אסאדולה קאביר, הסביר כי ההחלטה להחתים מאמן אמריקני באה לאחר שנפסלה מעומדותם של מאמן רוסי וקוריאני. "ארצות הברית היא חלוצה בענף הכדורסל העולמי", אמר קאביר "ואנחנו צריכים לשפר את הדרוג שלנו באסיה".
למרות השילוב האמריקני-איראני הכמעט בלתי אפשרי, מדווח לה-מון על הכנסת אורחים לבבית: "התקבלתי כאן בחום. הגעתי כדי לעזור לנבחרת הכדורסל האיראנית להתקדם ולהשיג תוצאות טובות". לה-מון הביע תקווה שעשייתו באיראן תוביל לחיזוק הקשר התרבותי והספורטיבי בין איראן לארצות הברית.
גורמים באיראן מדווחים כי ללה-מון יש חוזה לשמונה חדשים בנבחרת האיראנית. לה-מון עצמו אמר כי הוא מתכוון להביא לאיראן את אשתו ואת שני בניו, בעוד כשלושה חדשים.
זאת לא הפעם הראשונה בה אזרח אמריקני ממונה לתפקיד מאמן נבחרת לאומית של מדינה ערבית. מרווין קסלר, שבתחילת שנות התשעים אימן את הפועל חולון, מונה בשנת 97 למאמן נבחרת מצרים אותה הוביל להצלחה באליפות אסיה.

לפנייה לכתב/ת
אי-פי
התקבל בחום. לה-מון
אי-פי
מומלצים