שתף קטע נבחר

תושבי שדרות זעמו בכנסת: קוברים את ההטבות

ועדת הכנסת התכנסה כדי להחליט איזו ועדה תדון בהצעת החוק שמעניקה הטבות כלכליות לערים באזורי מלחמה. תושבי שדרות שהגיעו לדיון כעסו על מעורבותה של ועדת הכספים בהחלטה ואמרו: "קברתם את החוק"

עימות מילולי חריף פרץ היום (ב') בכנסת בין תושבי שדרות לחברי הכנסת שדנו בשאלה באיזו ועדה תידון הצעת החוק המעניקה הטבות כלכליות לבעלי עסקים בעיר.

 

תושבי העיר, שטוענים כי ועדת הכספים פועלת נגדם, דרשו שהעניין יידון בוועדת הכלכלה - זאת בניגוד

לעמדת הקואליציה. בעמדת התושבים החזיק גם יוזם הצעת החוק, ח"כ סילבן שלום (ליכוד) - שחברו לסיעה, ח"כ גלעד ארדן, משמש כיו"ר ועדת הכלכלה.

 

בסוף הדיון הוחלט כי הצעת החוק תידון בוועדה משותפת של ועדות הכספים והכלכלה, ובראשה יעמוד ח"כ מיסז'נקוב המשמש כיו"ר ועדת הכספים.

 

ההחלטה לא מצאה חן בעיני תושבי שדרות, שהתפרצו לעבר משתתפי הדיון. "על שדרות לא צריך להיות ריב קואליציה ואופוזיציה", הטיחה אחת מתושבות העיר בח"כ אלי אפללו, "זו מדינה חולה". 

 

"היום קברתם את החוק. תודה רבה לכולכם פה אחד-אחד", אמרה תושבת אחרת ופנתה לרונית תירוש: "את קברת אותי".

  

דובר עיריית שדרות, יוסף כהן, שהתפרץ אף הוא במהלך הדיון כי "תושבים בעיר מוּלכים שולל. אין לנו אמון בוועדת הכספים ואנחנו שמחים שזה לא רק אצלם". הוא זעם על כך שלא הוכנס לוועדת הכספים ואמר: "זו חוצפה. זה לא רוסיה זה כנסת ישראל". עם זאת יש לציין כי תושבים אחרים הוכנסו לדיון.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד טל, אמר לאחר הדיון: "אני שמח שהצעת הפשרה התקבלה. כך שהחוק החשוב הזה לא יתקע והאנשים יקבלו כבר את הפיצוי שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום. לוועדת הכלכלה
צילום: דודי ועקנין
מיסז'ניקוב. בראש הוועדה המשותפת
צילום: עטא עוויסאת
מה עם ההטבות?
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים