שתף קטע נבחר

חשד: הרב של קריית ביאליק תקף מינית עובדות

במשטרה התקבלו תלונותיהן של כמה עובדות במועצה הדתית בעיר, על כך שהרב, עמינדב קריספין, ביצע בהן מעשים מגונים והטריד מינית. הרב נעצר לחקירה ומכחיש את המיוחס לו. המשטרה מתכוונת לשחררו למעצר בית

משטרת זבולון עצרה הבוקר (יום ב') את עמינדב מכלוף קריספין, הרב הראשי של קריית ביאליק, בחשד שביצע מעשים מגונים במשך כמה שנים בעובדות המועצה הדתית באותה קריה. בחודשים האחרונים הוגשו מספר תלונות בנושא. הרב מכחיש את החשדות המיוחסים לו.

 

החקירה התנהלה באופן סמוי בחודשים האחרונים. נגד קריספין, בן ה-73, הוגשו בתקופה זו מספר תלונות על ידי נשים שעבדו במועצה הדתית שבראשה הוא עומד. הנשים טענו כי ביצע בהן מעשים מגונים ולעתים הטריד אותן מינית. לפי תלונות הנשים - המעשים בוצעו במהלך השנים האחרונות.

 

ל-ynet נודע כי במהלך החקירה נערך עימות בין הרב לבין אחת המתלוננות. בעקבות העימות אמר גורם משטרתי כי הדבר חיזק את החשדות נגד הרב.

 

מפקד משטרת זבולון, ניצב משנה ג'מאל חכרוש, אמר כי התלונות נבדקות ונמצאו אמינות. הוא ציין בין היתר כי נבדקת השאלה מדוע לא התלוננו הנשים בסמוך לעת ביצוע המעשים, ומדוע הוגשו כל התלונות דווקא עתה,

בפרק זמן קצר יחסית.

 

לאחר שהמשטרה סיימה את החקירה הסמויה וחלק גדול מאיסוף הראיות, נעצר הרב קריספין לחקירה. הוא הובא לתחנת זבולון, שם הכחיש את כל החשדות המיוחסים לו.

 

בתום החקירה צפויה המשטרה לשחרר את הרב לביתו בתנאים מגבילים. נצ"מ חכרוש ציין כי הרב ישוחרר מפאת גילו ומצבו. "ייאסר עליו לצאת מביתו, וכמובן להיכנס למועצה הדתית או להיפגש עם מישהו מהמעורבים בפרשה", אמר הקצין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצ"מ חכרוש. התלונות אמינות
צילום: עמית מגל
מומלצים