שתף קטע נבחר

מאסר לצעירים מהגליל שהתעללו ותלו פלסטיני

שופט המחוזי בחיפה כתב בגזר הדין שמדובר ב"אחד ממעשי האלימות הקשים והמזעזעים בהם נתקל". שלושה צעירים מעראבה חשדו שפלסטיני מחברון גנב ספרי קוראן - והתעללו בו לאחר שהופשט, עד שאיבד הכרה. הם ייאסרו לתקופה של שנתיים עד שלוש שנים

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר בצהריים (יום ב') עונשי מאסר שנעים בין שנתיים לשלוש שנים בפועל, על שלושה צעירים מהגליל המערבי שהתעללו בצעיר מחברון. לאחר שהשלושה חשדו בו כי גנב ספרי קודש מהמסגד ביישובם, הם חטפו אותו, התעללו בו ואף תלו אותו על חבל, עד שאיבד הכרתו. השופט קבע כי מדובר באחד ממעשי האלימות הקשים והמזעזעים בהם נתקל.

 

בספטמבר האחרון האמינו שניים מהמתעללים, עמאר עסאלה, בן 21, ומחמד יאסין, בן 19, תושבי עראבה, כי צעיר בן 24 מחברון גנב ספרי קוראן וחפצי קודש מהמסגד ביישובם. השניים חטפו את קורבנם כאשר הבחינו בו עוצר טרמפים ביציאה מהיישוב. הם הסיעו אותו למטע זיתים נטוש, הפשיטו אותו מבגדיו, כבלו אותו והיכו אותו באכזריות, תוך שימוש במקלות ובקרשים. הם אף איימו לחשמל אותו באמצעות כבלים שחוברו למצבר הרכב.

 

לאחר זמן מה הסיעו השניים את קורבנם - כשהוא עירום וכפות - בחזרה לעראבה ואספו צעיר נוסף, סעוד יאסין, שהיה אז כבן 18. באזור אחר הם המשיכו להפליא בצעיר את מכותיהם. הם הכניסו את הצעיר לסוכה, העמידו אותו על שרפרף וכרכו חבל תלייה סביב צווארו, כשהם דורשים ממנו שיגלה להם היכן החביא את הרכוש הגנוב. הצעיר הכחיש את דבר הגניבה. בסופו של דבר בעטו בכיסא והצעיר החברוני נתלה מצווארו, עד שאיבד את הכרתו. השלושה הורידו את הצעיר מהחבל, הלבישו אותו והתקשרו למשטרה, במטרה להסגירו.

 

"הם ניצלו את היותו שוהה בלתי חוקי"

השופט, אילן שיף, כתב בגזר הדין כי מדובר בעבירה קשה במיוחד. "חדשים לבקרים מובאים בפני בית המשפט מקרי אלימות קשים ומזעזעים. מקרה זה, הוא אחד הקשים מביניהם... הנאשמים פעלו כמאשימים, כתובעים וכשופטים ואף העזו למלא חלקית את תפקיד התליין המוציא לפועל של 'גזר דינם'. מן הסתם, ניצלו הנאשמים את היותו של המתלונן תושב השטחים השוהה בישראל באופן בלתי חוקי וראו בו טרף קל למעשיהם הנלוזים".

 

השופט הוסיף כי לנוכח חומרת המעשים ועל אף נסיבות מקלות, יש מקום לענישה מחמירה.

 הוא גזר על עסאלה, שהיה הרוח החיה מאחורי המעשים, שלוש שנות מאסר בפועל ושנה על תנאי. על מחמד יאסין גזר מאסר של שנתיים וחצי בפועל, ועשרה חודשים על תנאי. סעוד יאסין, שחלקו בעבירות היה קטן יותר, נדון לשנתיים מאסר בפועל וחצי שנת מאסר על תנאי.

 

בנוסף לעונשי המאסר, הורה השופט לשלושה לשלם לקורבנם - המרצה כיום עונש מאסר בישראל בגין עבירות רכוש - פיצוי בסך 15 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתלה על חבל עד איבוד הכרה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים