שתף קטע נבחר

הח"כים סידרו לעצמם עוד שבועיים חופש

הכנסת צפויה לצאת לפגרת פסח שבוע מוקדם מהמתוכנן. גם מושב הקיץ יתקצר. יו"ר הכנסת נדרשת לאשר את המהלך שעבר בוועדת הכנסת. באופוזיציה אומרים שהמהלך נועד לצמצם נזקים לקואליציה. ריבלין: "אנו שחקן בתוכנית ההישרדות של הממשלה"

הח"כים יעבדו פחות - הקואליציה תפסיד בפחות הצבעות? ועדת הכנסת החליטה היום (ג') להמליץ בפני יו"ר הכנסת, דליה איציק, לקצר את עבודת הכנסת השנה בשבועיים. חברי הכנסת מהאופוזיציה זעמו על ההחלטה. הם טוענים כי המהלך נועד לצמצם את הפסדיה של הקואליציה בהצבעות שונות במליאת הכנסת. המהלך הזה עדיין טעון את אישורה של יו"ר הכנסת, דליה איציק.  

 

על פי החלטת ועדת הכנסת, ייצאו הח"כים לפגרה הקרובה ב-6 באפריל במקום ב-13 באפריל. מושב הקיץ יקוצר גם הוא וייגמר ב-3 באוגוסט במקום ב-10 באוגוסט. עם זאת יש לציין כי במהלך הפגרה, ועדות הכנסת ממשיכות לעבוד כרגיל.

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, זעם על ההחלטה: "קיצור הכנס שבועות ספורים לפני סיומו, מהווה שינוי של כללי המשחק - לא רק תוך כדי המשחק אלא לקראת סוף המשחק. זה כמו קבוצת כדורגל שמחליטה לקצר את המשחק מ-90 ל-85 דקות כי כך נוח לה. הסיבה האמיתית להתגייסות הקואליציה לקיצור המושב היא התבוסות והמפלות שהיא נוחלת שבוע אחר שבוע בוועדות ובמליאת הכנסת. הממשלה מפחדת פחד מוות מכל יום בכנסת וחבל שבתוך כך פוגעים פגיעה קשה בתדמיתה של הכנסת שגם כך לא נמצאת בשיא, בלשון המעטה".

 

ח"כ סער פנה לאחר ההצבעה ליועצת המשפטית של הכנסת, בבקשה לבטל את החלטת הוועדה מפני שהיא אושרה בניגוד לתנאי התקנון. 

 

חברו של סער לסיעה, ח"כ ראובן ריבלין, אמר לאחר אישור ההחלטה: "הממשלה עשתה את הכנסת לשחקן בתוכנית ההישרדות שלה".

 

את ההצעה לצאת לפגרת פסח מוקדם מהמתוכנן, הגיש ח"כ משה גפני (יהדות התורה). לדבריו, ההצעה נועדה לעזור להקל על חברי הכנסת ועובדי המשכן בהכנות לקראת הפסח. לדבריו, "היתה שגיאה של מזכירות הכנסת. בעבר המזכירות היתה פועלת על פי הלוח העברי והשנה הם שגו ותכננו את המושב על פי הלוח הלועזי. הם לא לקחו בחשבון שמדובר בשנה מעוברת. דיברתי עם כולם וביקשתי לתקן את זה. איש לא העז לתקן ובסוף לא נותרה ברירה אלא להגיש בקשה לוועדת הכנסת".

 

מנגד, הגיש ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) את הבקשה לקצר את מושב הקיץ. "בקשת הקיצור שלי נועדה להשוות את אורך המושב למה שהיה בשנים קודמות", הוא הסביר. "אי אפשר לטעון שאנחנו לא רוצים לעבוד, כדי ללכת לים. הנוכחות גם שלי וגם של גפני גבוהה מאוד בכל דיוני הכנסת. לחברי הכנסת יש עוד עבודה חוץ מלהיות במשכן: סיורים, פגישות ועוד. הפגרה לא נועדה רק ללכת לים. מה גם שוועדות הכנסת עובדות בזמן הפגרה".

  

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד טל (קדימה) מסר בתגובה להחלטה: "אני מבין את התנגדות האופוזיציה שהיא פופוליסטית, אך חשוב להדגיש שהקיצור נועד לתקן טעות שנפלה במזכירות הכנסת". ח"כ טל ביקש להדגיש כי עבודת ועדת הכנסת תמשיך גם בפגרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
פחות שבועיים עבודה. הכנסת
צילום: דודי ועקנין
ח"כ סער. הקואליציה מפחדת
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ גפני. לא התחשבו בשנה המעוברת
צילום: גיל יוחנן
ח"כ טל. תיקון טעות
מומלצים