שתף קטע נבחר

מהומה בש"ס בגלל חוק דרומי: הח"כ נגד השר

ח"כ חיים אמסלם מש"ס תוקף את חבר מפלגתו, השר יצחק כהן, בשל התנגדותו לחוק דרומי, המאפשר לפגוע בפורצים. "צר לי כי שר הדתות אינו יודע להבחין בין תפקידו לבין גלישה למה שאינו בתחום ידיעותיו". השר כהן: "זו תת-רמה"

חוק דרומי גורם למהומה גם בש"ס: בצעד נדיר תקף היום (ד') ח"כ הרב חיים אמסלם את שר הדתות ממפלגתו, יצחק כהן, בשל התנגדותו של האחרון לחוק הקובע כי מי שיפגע באדם שפרץ לביתו יהיה פטור מאחריות פלילית, שנודע בכינויו "חוק דרומי".

 

כהן מתנגד נחרצות להצעת החוק ולאחרונה אמר כי מדובר ב"חוק מטורף": "אני מזהיר את עם ישראל שעלולות להתרחש טרגדיות, כמו נער שחוזר בלילה לביתו ללא המפתח ואביו יחשוב שמדובר בפורץ ויפתח לעברו באש".

 

אלא שעמדת השר כהן לא מקובלת כנראה על כל חברי סיעת ש"ס. במכתב ששיגר ח"כ אמסלם ליו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מנחם בן-ששון, - שהגיע לידי ynet - התייחס בין היתר לדבריו של בן ששון לפיהם השר כהן מתנגד להצעת החוק. "התרשמתי כי כוונתך לכך שהנה לנו גם סמכות דתית והלכתית נגד החוק, האם אני טועה? צר לי כי שר הדתות אינו יודע להבחין בין תפקידו כממונה על שירותי הדת לבין גלישה לתחום פסיקת הלכה שאינה תחומו ותחום ידיעותיו. לא כל שר מוכרח להיות מומחה לדת והלכה!".

  

עוד כותב אמסלם: "גדולי התורה ופוסקי הלכה מובהקים תומכים בחוק, ראוי לו לשר הדתות לשבת במקומו ולהביע דעתו מהפן האישי בלבד, ולדעת שזה מנוגד להשקפת תורה והלכה ודי בזה, אכן איזהו חכם המכיר את מקומו". 

  

השר כהן מסר בתגובה ל-ynet: "אין לי כוונה להגיב על ההתקפות האישיות. זה מתחת לכבודי. זו תת-רמה. לגופו של עניין - אי אפשר להפקיד אקדח בידי כל פרחח עם סף גירוי נמוך בדומה לסף הגירוי של מציע החוק ותומכיו. אין לאיש רשות ליטול חיים באצטלה של חוק מוזר והזוי בדומה לחוק הזה. אם חלילה תהליכי החקיקה יתקדמו, זה יעמיד את מדינת ישראל ואת בית המחוקקים הישראלי בדיוטה הכי נמוכה שרק אפשר להזדעזע ממנה. עד כמה שידוע לי, גדולי ישראל לא תומכים בחוק הזה ולא נדרשו לפסוק פסיקת הלכה.

 

"זו סוגיה כל כך מורכבת ומסובכת שמוטלת רק לפתחם של גדולי ישראל ובראשם מר"ן הרב עובדיה יוסף שליטא ורק הם יפסקו ורק הם יחליטו. מדובר בדיני נפשות ולא בזוטות כפי שמנסים להתייחס לזה תומכי החוק". ח"כ אמסלם מסר בתגובה: "אני תומך בחוק ומכתבי מדבר בעד עצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצדד. חיים אמסלם
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלון נוריאל
מתנגד. יצחק כהן
צילום: אלון נוריאל
שי דרומי חווה שחזור שופטים ביקור
צילום: הרצל יוסף
מומלצים