שתף קטע נבחר

כרוז ברוסיה: יהודים מורחים מצות בדם ילדים

בעיר נובוסיבירסק בדרום מערב סיביר הופצו מאות כרוזים אנטישמיים המזהירים את התושבים מפני יהודים המורחים מצות בדם ילדים: "הם גונבים ילדים קטנים. מוציאים את דמם ומכינים מזה את המזון הקדוש שלהם. את גופות הילדים זורקים למזבלות"

מאות כרוזים אנטישמיים המזהירים מפני יהודים המורחים מצות בדם ילדים הודבקו היום (ד') בעיר נובוסיבירסק בדרום מערב סיביר שברוסיה: "שימו לב, הורים רוסים. שמרו על ילדיכם לפני בוא אפריל 2008, חג הפסח היהודי. המגעילים האלו עדיין מקיימים טקסי פולחן לאלים שלהם. הם גונבים ילדים קטנים. מוציאים את דמם ומכינים מזה את המזון הקדוש שלהם (מצות - י.ב). את גופות הילדים זורקים למזבלות". עוד נכתב בכרוז כי "הסוטים המקומיים" אחראים להיעלמות ילדים בעיר.

 

 

אסתר (שם בדוי), המתגוררת בנובוסיבירסק, אמרה ל-ynet: "ראיתי את הכרוז, אבל למרות זאת אני לא אפחד ללכת לבית הכנסת בחג הפסח. בבית שלי יהיו מצות. האנטישמיות בעיר קיימת, והיא אף פעם לא נעלמה. אפשר ללכת ברחובות ולראות כתובות נאצה על בתים 'יהודים לכו הביתה' וכדומה. הכרוז פשוט הגעיל אותי. האנטישמים האלה פשוט רוצים להסיט את תשומת ליבם של התושבים מהבעיות שקיימות במקום ולהאשים את היהודים בהכל. אני אישית לא מפחדת כי הילדים שלי בישראל".

 

באזור נובוסיבירסק מתגוררים כ-13 אלף יהודים, כאשר רובם גרים בעיר עצמה. מתחילת השנה אירעו ברוסיה עשרות מקרי אנטישמיות - בהם תקיפות אלימות של יהודים, רישום כתובות נאצה וניפוץ קברים בבתי קברות יהודיים. בין היתר, בסוף השבוע האחרון נכתב על בניין בסנט-פטרסבורג: "מוות ליהודים".

 

באחרונה פורסם הדו"ח השנתי של הממשל האמריקני שקבע כי תופעת האנטישמיות, המקדמת שנאה כלפי היהודים במסווה של ביקורת על מדינת ישראל, גברה בעשר השנים האחרונות - לרבות בממשלות העולם ובאומות המאוחדות.

 

נגד ממשלת בלרוס נטען בדו"ח שהיא מפיצה בגלוי חומרים אנטישמים, ובסעודיה ומצרים נעשה שימוש בתקשורת הנשלטת על ידי המדינה להפצת חומרים אנטישמים. פרסומים אנטישמים ואלמנטים אנטישמים בתקשורת היו בשנה האחרונה גם בפולין, רוסיה, אוקראינה, צרפת, גרמניה, בריטניה, ארגנטינה, אוסטרליה, קנדה ודרום אפריקה.

 

 "האנטישמיות בת זמננו מופיעה בצורות גלויות ושנונות, במקומות שבהן יש קהילות יהודיות כמו גם במקומות שבהם חיים מעט יהודים. פשעים אנטישמים אלימים מתבצעים - החל מפעולות טרור נגד יהודים ועד לחילול והרס רכוש יהודי כמו בתי כנסת ובתי קברות", נאמר בדו"ח.

 

עמוס חרמון, הממונה על המאבק באנטישמיות בסוכנות היהודית, אמר ל-ynet בעקבות המקרה בנובוסיבירסק: "זה אירוע מזעזע ויוצא דופן. אני מאוד מקווה שאנו לא חוזרים לתקופת תחילת המאה הקודמת, בה יהודים הואשמו ואף נשפטו בכך שרצחו ילדים. אנו מקווים ובטוחים שהממשלה הרוסית תמצא את המפיצים ותפעל למיגור התופעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אנטישמיות ברחבי העולם
צילום: איי פי
מומלצים